GKS Bełchatów rozbity przez Legię Warszawa

2020-08-15 23:59:52

GKS Bełchatów rozbity przez Legię Warszawa

GKS Bełchatów przegrał wysoko 1:6 z Legią Warszawa i pożegnał się z Pucharem Polski. Trudno ten wynik nazwać kompromitacją, bo ten osąd obciążałyby piłkarzy, a to nie ich wina, że w tym składzie spotkali się dwa dni przed meczem.

Od wielu miesięcy kompromituje się klub zarządzany tak, że na kilka dni przed meczem nie było drużyny, która mogłaby wyjść na boisko przeciwko mistrzom Polski. Sklecony naprędce zespół, z piłkarzy wypożyczonych lub z kartą zawodniczą w ręku nie pozwalał na jakiekolwiek złudzenia w starciu z Legią Warszawa.

Opublikowany przez FotoPiotra Piątek, 14 sierpnia 2020


Jedyną osobą, która może mieć po tym meczu satysfakcję jest Damian Hilbrycht, któremu udało się pokonać Artura Boruca. Więcej pozytywów nie było. Legia wygrała pewnie, najmniejszym nakładem sił. Przed trenerem Marcinem Węglewskim mnóstwo pracy, by z posiadanych piłkarzy zbudować drużynę. Na szczęście w 1. lidze rywale powinni być mniej wymagający.

GKS Bełchatów – Legia Warszawa 1:6 (1:3)
0:1 Maciej Rosołek (12’)
0:2 Maciej Rosołek (28)’
1:2 Damian Hilbrycht (33’)
1:3 Michał Pawlik (44’ samobój)
1:4 Paweł Wszołek (53’)
1:5 Filip Mladenović (60’)
1:6 Maciej Rosołek (67’)

GKS: Paweł Lenarcik – Mateusz Szymorek, Mariusz Magiera, Seweryn Michalski, Marcin Sierczyński – Michał Pawlik, Arkadiusz Najemski (46’ Dawid Flaszka), Łukasz Wroński (84’ Bartłomiej Lisowski), Damian Hilbrycht (46’ Patryk Winsztal), Szymon Łapiński (61’ Bartłomiej Eizenchart) – Przemysław Zdybowicz (61’ Damian Michalak).

Legia: Artur Boruc – Filip Mladenović (71’ Luis Rocha), Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk, Michał Karbownik (66’ Kacper Kostorz)- Domagoj Antolić (66’ Mateusz Hołownia), Bartosz Slisz, Paweł Wszołek, Luquinhas (66. Josip Juranović), Maciej Rosołek – Tomas Pekhart (66’ Andre Martins).

fot. Piotr Tokarczyk / FotoPiotr

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1374907 odwiedzin