Joanna Mazur i Michał Stawicki poprawili rekord Europy!

2020-08-13 22:14:30

Joanna Mazur i Michał Stawicki poprawili rekord Europy!

Joanna Mazur i Michał Stawicki rekordzistami Europy osób niepełnosprawnych na dystansie 1500m! Trenująca w Bełchatowie para sportowców praktycznie zapewniła sobie tym samym awans do przyszłorocznych Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio.

Joanna Mazur, niewidoma lekkoatletka i pochodzący z Bełchatowa jej trener i biegowy partner Michał Stawicki bardzo dobrze zainaugurowali sezon startów. Podczas Paralekkoatletycznego Grand Prix Polski, które odbyło się w Sieradzu pobili rekord Europy w swojej kategorii osób niepełnosprawnych. Na 1500m uzyskali 4:48,20.

- Rekord świata jest lepszy, więc trzeba do niego dążyć - żartuje Joanna Mazur. - Pracowaliśmy na ten wynik. Staram się wykonywać założenia ustalone przez trenera, co oczywiście nie zawsze się udaje, ale trzeba pracować - podkreśla.

- Bieg był okraszony pewnymi założeniami, których nie udało nam się w pełni zrealizować, o czym Asia wie - dodaje jednak dość surowo Michał Stawicki. - Jeżeli byśmy wszystko zrealizowali, jak zakładaliśmy, wynik mógłbyć jeszcze lepszy. Mam nadzieję, że uda to się w Krakowie, podczas mistrzostw Polski.

Człowiek jest jak Feniks???????? Umiera, tylko po to, by odrodzić się na nowo?????? Z kolejnymi nadziejami i marzeniami. Z...

Opublikowany przez Joanna Mazur & Michał Stawicki T11 Running Pair Poniedziałek, 10 sierpnia 2020


Cykl Paralekkoatletycznego Grand Prix to okazja dla sportowców z niepełnosprawnościami by zdobywać olimpijskie kwalifikacje. Oczywiście rekord Europy Joannie Mazur i Michałowi Stawickiemu taki awans powinien zapewnić. Sportowcy czekają na potwierdzenie tej wiadomości, ale na laurach nie spoczywają. Przeciwnie, już za kilka dni przed nimi mistrzostwa Polski w Krakowie, gdzie będą też biegać na 800m (w ich kategorii nie jest to dystans olimpijski) i 400m (dystans olimpijski).

- W naszej kategorii T11, a więc osób z niepełnosprawnością wzroku konkurencji w kraju nie mamy, ale chcemy walczyć ze światem, dlatego musimy być na wysokim poziomie - podkreśla Asia Mazur.

Oprócz mistrzostw Polski parę Mazur-Stawicki będzie można zobaczyć także podczas lekkoatletycznego święta w kraju, czyli Memoriału Kamili Skolimowskiej, gdzie zostali zaproszeni do udziału w biegu gwiazd na 1500m. Swój udział w starcie zapowiedzieli m.in. Sophia Ennaoui, czy mistrzyni Europy z Berlina i medalistka mistrzostw świata z Doha Laura Muir. Bieg ten będzie zgłoszony do federacji lekkoatletycznej osób z niepełnosprawnościami, dzięki czemu wynik Joanny Mazur i Michała Stawickiego będzie się liczył w klasyfikacjach tej federacji.   

Przypomnijmy, że para Mazur-Stawicki od kilku miesięcy przygotowuje się do swoich startów na stadionie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. Są m.in. ambasadorami cyklu "Wieczornego Pucharu 5 Biegów", a starty w tych zawodach traktują jako treningi.

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1343001 odwiedzin