Wiczorny Puchar 5 Biegów: szybkie pięć okrążeń nowego lidera cyklu

2020-08-11 15:22:58

Wiczorny Puchar 5 Biegów: szybkie pięć okrążeń nowego lidera cyklu

Czwarty z cyklu "Wieczornego Pucharu 5 Biegów" odbył się w sobotę na stadionie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. Tym razem "ostre amatorskie ściganie na bieżni" toczyło się na dystansie 2000m.

Tradycyjnie biegi główne poprzedziły starty dzieci w ramach cyklu "Zostań Małym Czempionem" na dystansach 200m, 300m i 400m. Najszybsi w seriach byli odpowiednio Wojciech Irzykowski (40.93), Adam Haładaj (1:05.41) i Julian Irzykowski (1:16.62).

WYNIKI BIEGÓW DZIECI

Organizowany przez UKS Czempion i KB Spartkakus cykl pięciu biegów jest okazją do zebrania środków na wyjazd młodych zawodników Czempiona na międzynarodowe zawody w Brnie. Część pieniędzy z opłat startowych zostanie przeznaczonych na ten cel.

- Nie stać nas na wyjazdy, dlatego próbujemy wraz z biegaczami ze Spartakusa organizować zawody dla dorosłych, by zebrać środki - mówi Dariusz Rybarczyk, trener w UKS Czempion Bełchatów. - Tłumaczymy się, bo dotacji na szkolenie sportowe dzieci z urzędu miasta nie otrzymaliśmy. Powodów nie poznaliśmy... Szkoda dzieci, ale robimy swoje - dodaje.

Swoją drogą duża grupa Czempionów, podobnie jak i biegacze Spartakusa, którzy zwykle startują na dłuższych dystansach, bierze udział w cyklu biegów na bieżni stadionu PCS w Bełchatowie. W minioną sobotę odbył się już czwarty start na dystansie 2000m. Bardzo dobrze wypadł wychowanek UKS Czempion Mateusz Markowiak, który był drugi. Najszybszy okazał się jednak ponownie Konrad Chrostowski z KBKS Radomsko, który zwyciężył w najszybszej serii biegów z czasem 5:53.03. Jako jedyny na dystansie złamał barierę sześciu minut.

WYNIKI BIEGÓW NA 2000m

Wcześniej biegacz z Radomska wygrał bieg na 1000m. Tym samym pasjonująco wydaje się zapowiadać ostatni z cyklu biegów na najdłuższym dystansie - 5000m, który odbędzie się 28 sierpnia. Dwa poprzednie dystanse na 3000m oraz na 1 milę wygrał bowiem Tomasz Kunikowski z Łodzi, którego w ostatnim biegu zabrakło. Jeśli obaj stawią się na starcie ostatniego z nich stoczą bezpośrednią walkę o zwycięstwo w całym cyklu Wieczornego Pucharu 5 Biegów.

fot. PCS Bełchatów

 

 

 

 

 

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378441 odwiedzin