Szymon Lesiakowski trenerem ESPN Bełchatów

2020-08-01 00:52:55

Szymon Lesiakowski trenerem ESPN Bełchatów

ESPN Bełchatów ma nowego trenera. Szkoleniowcem B-klasowej drużyny został Szymon Lesiakowski, dla którego będzie to debiut na ławce trenerskiej.

23-letni Szymon Lesiakowski jest wychowankiem GKS Bełchatów (rocznik 1993), grał w drużynach juniorskich. Potem, w okresie studiów kontynuował przygodę z piłką w krakowskiej okręgówce w barwach Pogoni Skotniki. Wrócił do Bełchatowa, by w barwach Zjednoczonych Bełchatów grać w okręgówce i IV lidze. Na tym samym poziomie reprezentował też barwy Omegi Kleszczów, jak sam przyznaje balansując pomiędzy pierwszą drużyną, a rezerwami.

- Niestety w październiku po raz drugi zerwałem więzadła krzyżowe, w teorii jestem jeszcze w stanie pobiegać po boisku, ale mocno na siłę i zdrowy rozsądek w końcu przemówił - mówi Szymon Lesiakowski, podkreślając, że w roli piłkarza już raczej występował nie będzie. - Jestem po czterech zabiegach, niedługo będzie ich więcej, niż minut na boisku - śmieje się, dodając z dystansem.

Dla młodego szkoleniowca praca z ESPN Bełchatów, którzy właśnie po rozpadzie fuzji ze Zjednoczonymi wracają do korzeni i gry w B klasie, będzie to pierwsza oficjalna praca w roli trenera. Oczywiście, jak sam podkreśla, z ekipą ESPN i jej prezesem Filipem Śliwińskim zna się od dawna, jeszcze zanim klub powstał. Zaczęło się od gry w turnieju wigilijnym.

- Przez cały ten okres byliśmy w stałym kontakcie, wymienialiśmy się spostrzeżeniami, nawet parę razy pomagałem chłopakom w sparingach, jeszcze na boisku, natomiast od pewnego czasu sam orientowałem się gdzie mogę rozpocząć przygodę trenerską i okazja pojawiła się w sumie sama, podczas corocznego turnieju o puchar prezesa ESPNu, gdzie co roku graliśmy jako absolwenci rocznika GKSu ’93 - podkreśla nowy szkoleniowiec B-klasowca. - Klub szukał osoby, która będzie w stanie podnieść jakość zespołu, a ja szukałem zespołu, który będzie odpowiadał moim ambicjom i chęci realizacji.

Szymon Lesiakowski na ławce trenerskiej ESPN zadebiutuje oficjalnie w rozgrywkach ligowych. Przegrany 2:8 z rezerwami Omegi Kleszczów mecz pierwszej rundy Pucharu Polski ESPN grali jeszcze bez tego szkoleniowca. Wcześniej, kiedy ESPN grało jeszcze pod szyldem Zjednoczonych trenerem drużyny był Piotr Kurzawski.

Treningi zespołu odbywają się na boiskach Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. Drużyna w dalszym ciągu szuka chętnych graczy.

- W pierwszej kolejności nadal z chłopakami jeszcze się poznaję, na pewno na ten moment muszę poznać wszelkie mankamenty i je zniwelować, a zarazem uwydatnić nasze zalety - podkreśla szkoleniowiec ESPN. - Jak tylko wśród czytających znajdzie się osoba chętna do spróbowania swoich sił to zapraszam do kontaktu, czy to ze mną, czy z prezesem Śliwińskim, z mojej strony mogę obiecać, że każdą chętną osobę sprawdzę pod kątem przydatności dla drużyny - podkreśla Szymon Lesiakowski.

- Niestety wciąż odczuwamy skutki ostatnich zamieszań wokół naszej drużyny i pracujemy nad organizacyjną stroną, natomiast jeżeli chodzi o grę, to cały czas są duże rezerwy w poruszaniu się po boisku. Większość zawodników zbierało szlify w juniorskich drużynach GKSu, więc wyszkolenia stricte technicznego, czy kreatywności odmówić im nie można, natomiast jak dołożymy do tego aspekty taktyczne to wiem, że drużyna będzie funkcjonowała dużo lepiej - podkreśla trener ESPN Bełchatów.Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1374897 odwiedzin