Nowy klub piłkarski w Bełchatowie! Nazywa się Lechia!

2020-07-21 08:22:14

LUKS Lechia Bełchatów, tak nazywa się nowy klub na piłkarskiej mapie miasta i regionu. Od nowego sezonu bełchatowska Lechia grać będzie w lidze wojewódzkiej juniorów. Nowy twór to efekt rozpadu Zjednoczonych Gmina Bełchatów. Trenerem drużyny został Dariusz Bratkowski, który poprzednio pracował z seniorami Omegi Kleszczów.

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Lechia-Zjedoczeni Gmina Bełchatów, tak ma oficjalnie brzmieć nazwa drużyny w sezonie 2020/2021, choć w skrócie będzie to po prostu LUKS Lechia Bełchatów. Zespół wystartuje w rozgrywkach 2. ligi wojewódzkiej A1. To drużyna juniorów, 18, 19-latków, których poprowadzi trener Dariusz Bratkowski, postać w regionie znana, przez wiele lat związany z ŁKS Łódź, który to prowadził nawet w ekstraklasie. Był też trenerem m.in. Warty Sieradz, a ostatnio Omegi Kleszczów, skąd jeszcze w trakcie rundy jesiennej poprzedniego sezonu został zwolniony.

Lechia Bełchatów w lidze wojewódzkiej zastąpi Zjednoczonych Gmina Bełchatów, bo klub z Emilina (właściwie trudno powiedzieć, czy bazą klubu dalej jest ta podbełchatowska miejscowość, bo boisko w Emilinie nie nadaje się już do rozgrywania meczów, co najwyżej do przeprowadzenia treningów w trudnych warunkach) nie zgłosił drużyny do rozgrywek. To kolejny etap upadku "United", po tym, jak rozpadła się fuzja z ESPN Bełchatów. Klub stracił seniorów, ale prezes Danuta Ewa Pieczara zapowiadała, że będzie prowadzić drużyny młodzieżowe. Juniorzy jednak grać będą pod egidą Lechii, w Zjednoczonych zostanie zaś... trzyosobowy zarząd.

- Z uwagi na trudną sytuację Zjednoczonych, życie zmusiło nas do tego, aby nie chcąc zmarnować dorobku i wieloletniej pracy tych chłopaków, przenieść drużyną do nowego klubu - mówi Grzegorz Masapust z Lechii.

Co ciekawe, Lechia nie jest w całe nowym tworem, a jej historia ma... ponad 30 lat i wywodzi się z Górniczego Klubu Karate. Klub ten przez całe lata skupiał się na karate właśnie. W ostatnim czasie GKK przemianowało się jednak na LUKS Lechia dodając do klubu sekcję piłkarską.

- Z uwagi na obecne czasy, ochronę klimatu itp. człon "górniczy" nie kojarzył się dobrze stąd ta zmiana - mówi Grzegorz Masapust. - Taka była wola rodziców, aby nazwać klub Lechia, co odwołuje się do Lechitów i ma podkreślać polskość klubu - dodaje.

Obecnie więc w klubie LUKS Lechia Bełchatów są dwie sekcje, karate i piłki nożnej, która kontynuuje pracę juniorów Zjednoczonych Gmina Bełchatów.

W tym tygodniu byli juniorzy Zjednoczonych mają zostać zgłoszeni do rozgrywek w barwach Lechii. Skład nie jest jeszcze pełny. Trener Dariusz Bratkowski poszukuje przede wszystkim bramkarza i napastnika.

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378467 odwiedzin