LOTTO Triathlon Energy w niedzielę w Bełchatowie!

2020-07-16 16:00:45

 LOTTO Triathlon Energy w niedzielę w Bełchatowie!

Bełchatów LOTTO Triathlon Energy już w najbliższą niedzielę, 19 lipca. Po zamrożeniu sportu to pierwsza impreza, piątej, jubileuszowej edycji cyklu.

W Bełchatowie zapowiada się bardzo mocne ściganie. Na dystansie 1/4 IM na liście startowej wśród mężczyzn Łukasz „Kalach” Kalaszczyński, Robert „Wilku” Wilkowiecki i Maciej Chmura. Na dystansie 1/8 IM wśród kobiet dojdzie do pojedynku Ewy Komander z Alicją Pyszka – Bazan, która znakomicie radziła sobie w czasie pandemii na wirtualnych wyścigach kolarskich bijąc wielu mężczyzn.
Jak wypadnie sprawdzian zawodniczki z Tychów w realnym ściganiu?

- Bardzo się cieszę, że wracamy z zawodami triathlonowymi. Po LOTTO MTB Energy czas na triathlonowe emocje. Pandemia spowodowała, że mamy bardzo mocny zestaw zawodników na dystansie 1/4 IM, ale również rywalizacja kobiet na 1/8 może być bardzo ciekawa. Czy Ewa Komander pokona ambitną zawodniczkę z Tychów, czyli Alicję Pyszka – Bazan, no i bardzo ciekawi mnie fakt i ilu mężczyzn
wyprzedzą na mecie obie panie? – mówi Adam Greczyło, dyrektor zawodów.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpią zawodnicy na dystansie 1/8 IM. Start na Słoku koło Bełchatowa zaplanowano na godzinę 8:30. Dystans 1/4 wystartuje punktualnie o 11:00. Pierwsi zawodnicy z 1/8 spodziewani są na mecie około 9:35 – 9:40, natomiast pierwsi z ćwiartki powinni pojawić się na placu Narutowicza w Bełchatowie około 13:00.

Biuro zawodów będzie funkcjonować wyłącznie telefonicznie, a zawodnicy podczas odbioru pakietów już w strefach zmian, wstawiania sprzętu do stref zmian zobowiązani będą do zakrywania ust i nosa, przy wejściu do strefy zmian ustawione będą pojemniki z płynem do dezynfekcji, podobnie będzie na bufetach oraz na mecie. Na mecie dostępna będzie woda, izotonik oraz wyłącznie całe owoce (banany i
pomarańcze).

Strefy zmian T1 i T2 są w tak zwanym systemie worków, które zawodnicy otrzymują w pakiecie startowym. Dzięki temu triathloniści po ukończeniu zawodów nie będą musieli wracać po swoje rzeczy do strefy T1, tylko będą mogli ze spokojną głową regenerować się w centrum miasta na Placu Narutowicza. System workowy powoduje, że koncentracja zawodników w strefach zmian musi być na najwyższym poziomie. 

Na listach startowych nie zabraknie także mieszkańców Bełchatowa, którzy na każdym dystansie będą walczyć o tytuł najszybszej mieszkanki i mieszkańca Bełchatowa.

Fot.: Energy Events / Artur Podlewski

Artykuł dodał: informacja prasowa organizatora

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1319392 odwiedzin