Weronika Centka zadebiutowała w kadrze Polski seniorek. "Farfocla" nie było

2020-07-09 23:18:35

Weronika Centka zadebiutowała w kadrze Polski seniorek. "Farfocla" nie było

Weronika Centka zadebiutowała w seniorskiej reprezentacji Polski w siatkówce. Wychowanka UKS Korona Bełchatów zagrała w dwóch towarzyskich meczach przeciwko reprezentacji Czech.

Bełchatowianka Weronika Centka swoje pierwsze korki na siatkarskich parkietach stawiała na Binkowie w UKS Korona Bełchatów. Talent i pracowitość sprawiły, że via SMS Szczyrk i juniorski zespół Budowlanych Łódź trafiła do reprezentacji Polski juniorek, z którą w 2018 roku sięgnęła po brązowy medal mistrzostw Europy.

Sukcesywny rozwój utalentowanej środkowej sprawił, że trafiła do TauronLigi, konkretnie do Energa MKS Kalisz. Jeszcze zanim z juniorską kadrą sięgnęła po medal mistrzostw Starego Kontynentu trafiła na zgrupowanie kadry seniorek. Potem było kolejne, ale na debiut musiała poczekać aż do czerwca tego roku. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Pierwsze koty za płoty ????? #volleyball #nationalteam #poland #pallavollo #volleyballplayer

Post udostępniony przez Weronika Centka (@centkka)Lip 2, 2020 o 1:17 PDT


Były trener PGE Skry Bełchatów Jacek Nawrocki, obecnie selekcjoner kadry kobiet powołał bełchatowiankę na czerwcowe zgrupowanie w Szczyrku. Jego zwieńczeniem był towarzyski dwumecz z reprezentacją Czech rozegrany w Wałbrzychu. Pierwszy, wygrany mecz z Czeszkami był okazją do debiutu w seniorskiej kadrze dla Weroniki Centki. 20-letnia środkowa zagrała bardzo dobrze, zdobywając w swym pierwszym meczu w kadrze A 8 punktów. Polki wygrały 3:1. W drugim meczu było 3:2 dla Polski. W tym spotkaniu Weronika Centka również wybiegła na parkiet.

- Nie spodziewałam się, że będzie tak pozytywnie, że dziewczyny tak dobrze mnie przyjmą. To jest seniorska reprezentacja i trzeba w niej pokazać wysoki poziom - powiedziała po debiucie bełchatowianka, cytowana przez oficjalny serwis Tauron Ligi.

Nasza wychowanka po pierwszym meczu w seniorskiej reprezentacji wygranym z Czeszkami 3-1. Brawo Wera ????????????????.

Opublikowany przez UKS Korona Bełchatów Wtorek, 30 czerwca 2020


Kadra Polski Jacka Nawrockiego ma już zaplanowane dwa następne mecze sparingowe. W dniach 28 i 29 lipca Polki zagrają ze Szwajcarią.

Przypomnijmy, że Weronika Centka jest też laureatką Plebiscytu BELsport.pl na Sportowca Roku 2017 Regionu Bełchatowskiego.

fot. PZPS.pl

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378467 odwiedzin