Marcin Grolik odchodzi z GKS Bełchatów! Kapitan rozwiązał kontrakt z winy klubu

2020-06-18 15:25:55

Marcin Grolik odchodzi z GKS Bełchatów! Kapitan rozwiązał kontrakt z winy klubu

Marcin Grolik odchodzi z GKS Bełchatów! Kapitan drużyny rozwiązał kontrakt z winy klubu i nie zagra już w barwach "Brunatnych". Mecz przeciwko Chojniczance był jego ostatnim występem w zielonej koszulce. Pożegnał się już z kolegami z drużyny.

Marcin Grolik i klub w czwartek rano dopełnili formalności wobec PZPN, co oznacza, że "Grolo" jest już wolnym zawodnikiem. Więcej dla GKS Bełchatów już nie zagra.

Jeszcze w środę po walnym zgromadzeniu akcjonariuszy GKS Bełchatów słyszeliśmy ze strony klubu informacje o "światełku w tunelu". Czyżby po tym, jak kilka tygodni temu drużynę opuścił trener, tą nadzieją na przyszłość było wypowiedzenie kontraktu przez kapitana zespołu? Marcin Grolik miał prawo rozwiązać kontrakt z winy klubu ze waględu na zaległości finansowe. Dodajmy, że w podobnej sytuacji są też inni piłkarze, więc niewykluczone, że to nie będzie ostatnie pożegnanie gracza z drużyną.

31-letni Marcin Grolik w GKS Bełchatów występował od 2016 roku. Obdarzony "śląskim charakterem" i charyzmą zawodnik, szybko zyskał uznanie kibiców i szatni, co zaowocowało opaską kapitana. Dla GKS Bełchatów Marcin Grolik zagrał w 101 oficjalnych meczach (25 w Fortuna 1. Lidze, 4 w Pucharze Polski i 72 na szczeblu drugilogowym), w ktorych strzelił cztery gole. Walnie przyczynił się do awansu drużyny GKS rok temu do Fortuna 1. Ligi.

Opaskę kapitana po Marcinie Groliku w GKS ma przejąć jego kolega z bloku defensywnego Mariusz Magiera. 

fot. Piotr Tokarczyk / FotoPiotr

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1227916 odwiedzin