Hetman Rusiec w piotrkowskiej okręgówce! Klub: to krzywdzące

2020-06-06 01:36:29

Hetman Rusiec będzie występował w piotrkowskiej klasie okręgowej. Tak wynika z nowego podziału terytorialnego lig okręgowych, którego dokonał Łódzki Związek Piłki Nożnej. Ale w Ruścu uważają, że to decyzja krzywdząca, bo klub czekają bardzo długie wyjazdy, na które Hetmana nie będzie stać. Klub złożył odwołanie.

W związku z przedwczesnym zakończeniem sezonu piłkarskiego w niższych ligach, który wiąże się z brakiem spadków drużyn do niższych lig, Łódzki Związek Piłki Nożnej przemeblował składy poszczególnych klas okręgowych na sezon 2020/2021. W sumie w czterech grupach (dawna łódzka, sieradzka, skierniewicka i piotrkowska, które teraz będą numerowane) zagra po 18 zespołów, o 10 więcej niż w zakończonych rozgrywkach. Nowy podział terytorialny nie przypadł do gustu Hetmanowi Rusiec.

Przypomnijmy, że klub z Ruśca już kilka lat temu przeszedł do rozgrywek okręgu sieradzkiego. Powód jest oczywisty, do klubów z tamtego okręgu jest bliżej z będącego na skraju powiatu bełchatowskiego Ruśca. Tymczasem decyzją ŁZPN Hetman przydzielony został do grupy II, odpowiadającej praktycznie dawnej piotrkowskiej okręgówce. Z powiatu bełchatowskiego grać w niej będą drużyny Astorii Szczerców, Omegi II Kleszczów i GKS II Bełchatów (awans z A klasy).

Odpowiadając na liczne dotychczasowe pytania i uprzedzając kolejne - informujemy, że złożyliśmy już odwołanie od decyzji...

Opublikowany przez Hetman Rusiec Piątek, 5 czerwca 2020


Problem Hetmana to odległości. Na mecz do MGKS Drzewica Hetman będzie musiał jechać aż 120 km. Ponad 100 km jest też do Olimpii Wola Załężna. Blisko stukilometrowe wyjazdy czekają też piłkarzy z Ruśca do Niewiadowa, czy Lubochni. Dla klubu z okręgówki to daleko. Nawet bardzo. W Ruścu mają obawy, czy podołają finansowo takim wyprawom. Dlatego klub złożył już oficjalne odwołanie od decyzji ŁZPN.

Skład grupy II klasy okręgowej: II
Hetman Rusiec
GKS II Bełchatów
Omega II Kleszczów
Astoria Szczerców
MGKS Drzewica
KS Paradyż
Olimpia Wola Załężna
Grabka Grabica
Włókniarz Moszczenica
Szczerbiec Wolbórz
LUKS Gomunice
Polonia Gorzędów
Świt Kamieńsk
Start Lgota Wielka
KS Niedośpielin
Pilica Przedbórz
LKS Lubochnia
Stal Niewiadów

Podobna sytuacja jest zresztą w A klasie. Do piotrkowskiego okręgu przydzielony został Orzeł Wola Wiązowa, który do tej pory grał w okręgu sieradzkim. Po likwidacji Okręgowych Związków Piłki Nożnej, także na szczeblu A klasy rozgrywki prowadzi ŁZPN. Orzeł Wola Wiązowa przypisany został do grupy V, w której z powiatu bełchatowskiego grać będą jeszcze EBE Zjednoczeni Bełchatów.

Skład klasy A, grupa V:
Orzeł Wola Wiązowa
Zjednoczeni Gmina Bełchatów
LKS Dobryszyce
LKS VIS Gidle
Zapał Krzętów
Piast Krzywanice
Victoria Woźniki
Victoria Żytno
Motor Bujniczki
GUKS Gorzkowice
LKS Mierzyn
Start Niechcice
Czarni Rozprza
LKS Wola KrzysztoporskaArtykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378445 odwiedzin