UKS Korona łączy pokolenia w dobie pandemii

2020-06-06 00:35:29

UKS Korona łączy pokolenia w dobie pandemii

UKS Korona Bełchatów łączy pokolenia w dobie pandemii. Mimo panujących obostrzeń siatkarski klub z Binkowa przeprowadził rodzinny, V Turniej "Łączymy pokolenia". To była świetna zabawa poprzez sport.

I właśnie sport, siatkówka pokonał koronawirusa. Choć zawody miały inną niż zwykle otoczkę, to udało się je przeprowadzić sprawnie i bezpiecznie. W sumie w całym turnieju rozegrano 72 mecze.

Dziś startował nasz wieloletni turniej... "Łączymy pokolenia 2020".. V edycja.. Emocje.. nerwy.. nawet łzy porażki... wszystko w jednym " garnku "...???? 100% zaangażowanie wszystkich...????.. Chyba o to chodziło ????..

Opublikowany przez UKS Korona Bełchatów Środa, 3 czerwca 2020

Zakończyliśmy dziś bardzo ciężkie zmagania. V turniej " Łączymy Pokolenia" przechodzi do historii oraz do archiwum....

Opublikowany przez UKS Korona Bełchatów Czwartek, 4 czerwca 2020


W poprzednich czterech edycjach w sali szkoły podstawowej nr 12 na Binkowie aż roiło się od uczestników, widzów, dzieci, wnuków, rodziców, czy dziadków, którzy przychodzili dopingować. Teraz kibiców być nie mogło, ale zwiększenie limitu uczestników zawodów sportowych do 150 osób sprawiło, że można było rozegrać turniej. Wprawdzie dla bezpieczeństwa i nie mieszania się drużyn w hali rozciągnięto go na dwa dni, ale w końcu w Bełchatowie można było rozegrać jakieś zawody sportowe.

Odzew tradycyjnie był imponujący, a większość drużyn stanowiły zespoły rodzinne. Podzielono je na grupy, w których każdy miał do rozegrania po trzy, 15-minutowe mecze, grane jeden po drugim (czyli 45 czystej gry ciągiem). Rywalizację na dwóch boiskach toczyły po dwie grupy, po których do gry weszły następne dwie. W ten sposób wyłoniono ćwierćfinalistów, których podzielono na dwie kolejne grupy. Tę rywalizację rozstrzygnięto już następnego dnia.

Kolejny już Turniej rozegrany tym razem w trochę innych warunkach. Plany na piknik i totalne połączenie pokoleń w tym...

Opublikowany przez UKS Korona Bełchatów Piątek, 5 czerwca 2020


Słabsze zespoły nie zakończyły rywalizacji po pierwszym dniu. Po rozegraniu meczy w grupach ćwierćfinałowych, najlepsi zagrali półfinały i mały finał o 6. miejsce. W podobny sposób toczyła się późniejsza rywalizacja o turniejowe medale. W sumie każdy zespół rozegrał po 95 minut czystej gry, co dla niektórych, zwłaszcza rodziców było nie lada przeprawą.

Najmłodszą uczestniczką turnieju była Oliwia Matyśkiewicz (rocznik 2009), a zwycięzcami rozgrywek zostali Aleksander i Michał Osińscy, czyli zespół OSA Team. Klasyfikacja końcowa po rozegraniu 72 spotkań:

   1. OSA Team
   2. Czerwone Pomarańcze
   3. Czerwin Team
   4. Dzikie Koty
   5. Drużyna Actimela
   6. Simba Team
   7. Grzybki
   8. Fourmotion
   9. Matys Team
   10. Stępień Team
   11. Kulki Team
   12. Frugo Team
   13. Super Mocni
   14. Czarne Koszule
   15. Waleczni Team
   16. Rogale Team
   17. Ciarek Team

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378448 odwiedzin