Omega Kleszczów i Włókniarz Zelów zaczną w lipcu. Pozostali poczekają do sierpnia

2020-05-29 15:51:16

IV liga łódzka wystartuje w ostatni weekend lipca. Wtedy do gry po pandemii koronawirusa wrócą Omega Kleszczów i Włókniarz Zelów. tydzień później mają się rozpocząć rozgrywki w klasach okręgowych, a w połowie sierpnia na najniższym szczeblu oraz rozgrywki juniorskie.

Łódzki Związek Piłki Nożnej ogłosił ramowy plan powrotu piłkarzy niższych lig na boiska. Pierwsi zagrają piłkarze grający na wojewódzkim szczeblu ćwierćfinałów Pucharu Polski, ale nie ma wśród nich drużyn z powiatu bełchatowskiego (zagrają: Jutrzenka Warta - ŁKS II, Widzew II - Pelikan Łowicz, RKS Radomsko - Unia Skierniewice i Warta Sieradz - Polonia Piotrków). Mecze zostaną rozegrane 18 lipca (finał ma być rozegrany 12 sierpnia).

Z naszego regionu jako pierwsi smak rywalizacji sportowej poczują piłkarze Omegi Kleszczów i Włókniarza Zelów. IV liga ruszyć ma bowiem w ostatni weekend lipca, tj. 25-26 lipca. Przypomnijmy, że decyzją PZPN sezon 2019/2020 został przerwany z zachowaniem układu tabel, uwzględniając awanse drużyn do wyższych lig, ale bez spadków. Omega zakończyła sezon na 9., a Włókniarz 10. miejscu Obie drużyny zgromadziły po 24 punkty.

W nowym sezonie w łódzkiej IV lidze występować może nawet 21 drużyn, co będzie oznaczać aż 40 kolejek do rozegrania. Do III ligi awansował KS Kutno, a z okręgówek awansowały cztery drużyny - Skalnik Sulejów (piotrkowska), Czarni Rząśnia (sieradzka), Stal Głowno (łódzka) i Jutrzenka Drzewce (skierniewicka). Zgodnie z decyzjami PZPN, nikt za to nie spadł. Do 15 czerwca kluby mają czas na podjęcie decyzji, czy przystapią do lig zgodnie z wytycznymi. Przedstawiciele klubów zdecydowali, że rywalizacja toczyć się będzie systemem mecz i rewanż, bez podziału na grupę mistrzowską i spadkową.

Tydzień po IV lidze wystartować mają klasy okręgowe. W weekend 1-2 lipca w piotrkowskiej okręgówce zagrają więc rezerwy Omegi i Astoria Szczerców (oraz być może rezerwy GKS Bełchatów, jeśli klub utrzyma drugi zespół i skorzysta z prawa do awansu, jako wicelider A klasy), a w sieradzkiej Hetman Rusiec. Natomiast na weekend 15-16 sierpnia zaplanowano powrót do gry piłkarzy z A i B klasy. Najpóźniej do 22 sierpnia ruszyć mają także rozgrywki młodzieżowe.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378439 odwiedzin