Przemek Ciemniewski, były piłkarz i trener Omegi Kleszczów potrzebuje pomocy

2020-05-23 00:01:56

Przemek Ciemniewski, były piłkarz i trener Omegi Kleszczów potrzebuje pomocy

Przemek Ciemniewski, związany niegdyś z LKS Omegą Kleszczów jako piłkarz i trener walczy ze śmiertelną chorobą. Czerniak, złośliwy nowotwór skóry zagraża jego życiu, a pandemia koronawirusa, która uniemożliwiła leczenie w Niemczech sprawiła, że stan 39-letniego, jeszcze niedawno wysportowanego mężczyzny znacznie się pogorszył. Przemek potrzebuje pomocy. Kosztowne, zagraniczne leczenie można wesprzeć na Siepomaga.pl.

Przemysław Ciemniewski od kilku lat walczy z ciężką chorobą. W 2014 roku przeszedł operację wycięcia guza, do tego radio i chemioterapię. W między czasie przeszedł udar, który częściowo sparaliżował młodego, wysportowanego piłkarza. Dodatkowo leczenie nie pomogło, a wręcz przyspieszyło rozrost guza, którego leczenia nikt w Polsce nie chciał się już podjąć. Czerniak, o którym mowa nie tylko oszpecił byłego gracza Omegi, ale też jest śmiertelnym zagrożeniem.

- W związku z koronawirusem, a tym samym znacznymi ograniczeniami w przemieszczanie się Przemek ostatni raz był w klinice w Essen w lutym. Prawie trzymiesięczna prezerwa w leczeniu spowodowała pogorszenie się stanu zdrowia Przemka. To, co dzieje się z komórkami rakowymi doskonale obrazują zdjęcia. Tak trudno się na to patrzy... - mówi Mariusz Ciemniewski, brat Przemka cytowany na stronie Zrzutka.pl, gdzie prezentowany jest też opis choroby byłego piłkarza i trenera.

LINK DO INTERNETOWEJ ZBIÓRKI PIENIĘDZY DLA PRZEMKA

Obecnie sytuacja w Europie się normalizuje. Na poniedziałek, 25 maja Przemek ma wyznaczoną wizytę w klinice w Essen. Niemieccy lekarze mają podjąć decyzję, co do dalszego leczenia. Wstępne koszty przesłane przez klinikę na podstawie wysłanych badań przeprowadzonych w Polsce opiewają na kwotę 22 tysięcy euro (jest to kwota tylko za jeden pobyt).

Do tej pory z kosztownym leczeniem rodzina Przemka dawała sobie radę, ale obecnie jest już z tym problem. Tym bardziej, że dalsze koszty będą prawdopodobnie jeszcze większe. Dlatego najbliżsi Przemka, a także cała społeczność LKS Omegi Kleszczów proszą o pomoc. Wsparcia można udzielić poprzez donację na Siepomaga.pl.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378446 odwiedzin