Hetman Rusiec na podium w rywalizacji z KS Koronawirus. Pieniądze trafiły do WOŚP

2020-05-22 23:25:08

Hetman Rusiec na podium w rywalizacji z KS Koronawirus. Pieniądze trafiły do WOŚP

Hetman Rusiec zajął trzecie miejsce w ogólnopolskiej, wirtualnej rywalizacji z KS Koronawirus. Jak już informowaliśmy, 86 kibiców chciało obejrzeć ten symboliczny mecz. Ponad dwa tysiące złotych z całej akcji trafiło na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Hetman Rusiec włączył się do internetowej akcji zbiórki pieniędzy na rzecz walki z koronawirusem. Jak już pisaliśmy --> TUTAJ akcja miała szczytny cel, czyli pomoc w walce z pandemią, a także wsparcie dla klubów, które w obecnej sytuacji borykają się z problemami finansowymi. W zabawie wzięło udział kilkadziesiąt klubów z niższych klas rozgrywkowych, a także innych dyscyplin. Chodziło o zintegrowanie kibiców, którzy mieli wykupić bilety na symboliczny mecz z KS Koronawirus.

Fani Hetmana wykupili 86 wejściówek, co okazało się trzecim wynikiem w całej grze i dało klubowi z sieradzkiej okręgówki symboliczne trzecie miejsce. Lepsi okazali się jedynie organizatorzy akcji, czyli Kabel Kraków i Panthers Wrocław.

Szanowni Kibice! ???? Po niemal dwóch miesiącach dobiegła końca akcja meczów przeciwko KS Koronawirus. Oprócz naszej...

Opublikowany przez Hetman Rusiec Wtorek, 19 maja 2020

Przypomnijmy, że bilety na mecz z KS Koronawirus kosztowały 20 zł. 10 proc. poszło na pokrycie kosztów akcji, drugie 10 proc. czyli 2 zł od biletu na walkę z pandemią, natomiast reszta, czyli 16 zł trafiało do klubu biorącego udział w akcji. W Hetmanie od początku podjęli decyzję, że środki zebrane dla klubu przeznaczone zostaną na zakup środków ochronnych dla pracowników szpitala w Bełchatowie. W sumie na ten cel przeznaczono ponad 1,4 tys. zł, a środki zostały już przekazane, o czym pisaliśmy --> TUTAJ.

Natomiast w całej akcji na rzecz walki z Covid-19 zebrano 2308 zł. Organizatorzy pieniądze przeznaczyli na Fundusz Inwestycyjny Koronawirus - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378460 odwiedzin