Koniec sezonu od IV ligi w dół. Rezerwy GKS z awansem do okręgówki?

2020-05-07 23:27:32

Koniec sezonu od IV ligi w dół. Rezerwy GKS z awansem do okręgówki?

Sezon piłkarski od IV ligi w dół zakończony. Zgodnie z przewidywaniami po czwartkowym posiedzeniu w Polskim Związku Piłki Nożnej prezesów wszystkich wojewódzkich związków piłkarskich podjęto decyzję o zakończeniu sezonu i uznaniu obecnych tabel. Oznacza to, że rezerwy GKS Bełchatów powinny awansować do okręgówki!

Do 12 maja zapaść mają decyzje co z rozgrywkami III ligi, a także Centralnej Ligi Juniorów, gdzie swoją drużynę ma GKS Bełchatów. Natomiast GKS może okazać się beneficjentem podjętych w czwartek decyzji jeśli chodzi o zespół rezerw. GKS II jest bowiem wiceliderem piotrkowskiej A klasy, a tym samym powinien awansować do okręgówki.

Na zebraniu szefów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej ustalono bowiem, że drużyny, które w momencie przerwania rozgrywek zajmowały miejsca premiowane awansem do wyższych klas otrzymają do nich promocję. Natomiast nie będzie spadków. Tym samym w sezonie 2020/2021 część lig będzie powiększona. To zatem inne rozwiązanie, niż jeszcze wczoraj wielu przewidywało, kiedy to wydawało się, że sezon zostanie po prostu anulowany.

[Komunikat prezesów Wojewódzkich ZPN]

Oczywiście, czy klub przy Sportowej w nowym sezonie będzie miał rezerwy w okręgówce to nie jest wciąż pewne i zależy od sytuacji finansowo-organizacyjnej GKS, która jak wiemy jest fatalna. Mocno wątpliwe jest, czy pierwszy zespół GKS w nowym sezonie będzie grał na szczeblu centralnym, więc temat rezerw schodzi na razie na dalszy plan. Podobnie jak kwestia drużyn juniorskich, które powinny powrócić do treningów w poniedziałek, ale czy powrócą, nie wiadomo, bo trenerzy, którzy nie dostają od miesięcy pieniędzy też już mają dość. Decyzje mają zapaść w piątek, a odwołanie rozgrywek młodzieżowych może sprawić, że młodzież GKS na boiska jednak nie wróci.

Ta decyzja oznacza m.in. awans naszej drużyny rezerw do Piotrkowskiej Klasy Okręgowej. 12 maja mamy dowiedzieć się, co z Centralną Ligą Juniorów.

Opublikowany przez GKS Bełchatów Czwartek, 7 maja 2020

Niewykluczone, że w nowym sezonie IV liga łódzka będzie liczyć aż 21 drużyn. Do III ligi powinien awansować KS Kutno, lider rozgrywek na półmetku. Z "naszych" drużyn na 9. miejscu sezon kończy LKS Omega Kleszczów, której nie dane było rozpocząć zmagań wiosennych z nowym trenerem Jackiem Berensztajnem. 10. lokatę zajmuje Włókniarz Zelów. Oba kluby zgromadziły po 24 punkty.

Okręgówkę wygrał Skalnik Sulejów. Rezerwy Omegi z 17 punktami kończą sezon na 8. miejscu. Natomiast Astoria Szczerców, która zgromadziła 11 punktów zakończy rozgrywki na 11. lokacie.

Jak już wspomnieliśmy wicemistrzem A klasy został GKS II Bełchatów, który ustąpił pola jedynie Polonii Gorzędów. 6. miejsce zajmują EBE Zjednoczeni Bełchatów. W grupie II B klasy, gdzie grało tylko osiem drużyn w całym sezonie rozegrano jedynie 7 kolejek. Alfa Kleszczów i KS Grocholice zgromadziły po 10 punktów i zajmują odpowiednio 5. i 6. miejsce.

Z ostatniej chwili: sezon 2019/20 zakończony! Oznacza to, że jako beniaminek utrzymaliśmy się - bez problemów, bez...

Opublikowany przez Hetman Rusiec Czwartek, 7 maja 2020

Nie zapominajmy też, że na poziomie okręgówki, ale w okręgu sieradzkim gra Hetman Rusiec. W swoim debiutanckim sezonie beniaminek spisał się bardzo dobrze, zdobywając 21 punktów i kończąc sezon na 10. miejscu.

Na drugiej lokacie sezon w sieradzkiej B klasie (gr. III) kończy Orzeł Wola Wiązowa.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378450 odwiedzin