Niższe ligi nie wrócą do gry? Jutro decyzja PZPN

2020-05-06 20:03:55

Czy piłka nożna na poziomie rozgrywek niecentralnych wróci jeszcze w tym sezonie? Nieoficjalnie wydaje się to mało prawdopodobne aby piłkarze z III, IV i niższych lig wyszli jeszcze tej wiosny na boiska. Jutro ma odbyć się spotkanie z udziałem władz Polskiego Związku Piłki Nożnej i prezesów wszystkich wojewódzkich związków, na której prawdopodobnie zapadną decyzje o tym, czy sezon zostanie dokończony.

O ile od jakiegoś czasu znamy już scenariusz powrotu do piłkarskich rozgrywek na szczeblu centralnym, w tym w Fortuna 1. Lidze, gdzie występuje GKS Bełchatów [pisaliśmy o tym --> TUTAJ], o tyle wciąż nie wiadomo, czy do gry powrócą piłkarze z niższych lig. Chodzi o rozgrywki od III ligi w dół. Jutro, 7 maja w siedzibie PZPN ma odbyć się spotkanie wszystkich prezesów wojewódzkich związków piłkarskich.

Nieoficjalnie wiadomo, że szanse na dogranie sezonu są niewielkie. Właściwie największą niewiadomą pozostaje III liga, z której najlepsze drużyny z czterech grup awansują na szczebel centralny. W poszczególnych makroregionach stopień zaawansowania rozgrywek do momentu, w którym zostały przerwane jest różny.

Natomiast wydaje się niemal pewne, że sezon od IV ligi (w grupie łódzkiej grają dwa kluby z naszego regionu - Omega Kleszczów i Włókniarz Zelów) zostanie anulowany. To oznaczać by mogło, że do nowych rozgrywek przystąpią te same drużyny. Tak samo prawdopodobnie będzie też w niższych ligach, na szczeblu okręgów.

Podobnie jest z piłką młodzieżową. Raczej mało prawdopodobne jest, że młodzi piłkarze wrócą do rozgrywania meczów na poziomie ligowym. Ostateczne decyzje powinny zapaść podczas jutrzejszego spotkania w PZPN. Łódzki Związek Piłki Nożnej ma reprezentować tam prezes struktur wojewódzkich Adam Kaźmierczak.


Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378450 odwiedzin