Sezon Plus Ligi zakończony! Nie będzie mistrza Polski!

2020-03-25 21:24:55

Sezon Plus Ligi zakończony! Nie będzie mistrza Polski!

Plus Liga zakończona! Taką decyzję podjęły władze ligi. PGE Skra Bełchatów została sklasyfikowana na trzecim miejscu, ale medalu nie dostanie, podobnie jak dwie pierwsze drużyny. Bełchatowianie zagrają za to w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie.

To już koniec sezonu 2020/2021 w rozgrywkach siatkarskiej PlusLigi. Rada Nadzorcza Polskiej Ligi Siatkówki podjęła w środę decyzję o zakończeniu sezonu na obecnym etapie. To sytuacja, jakiej jeszcze nie było. Do tej pory rozgrywki ligowe przerywały tylko wojny. Obecna sytuacja z epidemią koronawirusa wydaje się być podobna. Siatkarze nie wrócą już na boiska w tym sezonie.

Włodarze klubów obradowali dzisiaj zdalnie na zasadach wideokonferencji. Ustalili zakończenie sezonu z tabelą ligową jaka obowiązywała na dzień 12 marca, a więc bez pełnej fazy zasadniczej. Na tej podstawie podjęto decyzję o nie przyznawaniu tytułu mistrza Polski. Nie będą też rozdzielone pozostałe medale, natomiast trzy czołowe drużyny zdobędą prawo gry w Lidze Mistrzów sezonu następnego.

Przypomnijmy, że na moment przerwania sezonu liderem Plus Ligi była Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, drugie miejsce zajmowała VERVA ORLEN Paliwa Warszawa, a PGE Skra Bełchatów zajmowała trzecie miejsce.

Ostatni zespół Plus Ligi - BKS Visła Bydgoszcz zostanie zdegradowana. O prawo gry w sezonie 2020/2021 w Plus Lidze ubiegają się dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn, czyli Stal Nysa i BBTS Bielsko-Biała. Jeśli oba kluby nie spełnią kryteriów do udziału w PlusLidze, to szansę na pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej dostanie zespół z Bydgoszczy.

Tabela Plus Ligi sezonu 2019/2020:

827.jpg
Tabela za plusliga.pl

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1068159 odwiedzin