Astoria Szczerców Junior rewelacją mistrzostw Polski w siatkonodze

2020-03-17 20:24:55

Astoria Szczerców Junior rewelacją mistrzostw Polski w siatkonodze
Astoria Szczerców Junior okazała się rewelacją mistrzostw Polski w siatkonodze, które rozegrano w Rzgowie. Młode szczercowianki sięgnęły po srebrne medale.
W mistrzostwach Polski udział wzięło 12 zespołów, głównie piłkarskich, futsalowych lub beachsoccerowych. Najlepsze okazały się faworytki – ekipa KS Blokers Łódź.
W wielkim finale, po zaciętym boju drużyna KS  Blokers Łódź wygrała z Astorią Szczerców Junior 3:2. Zawodniczki grające na co dzień w 3. lidze piłki nożnej pod wodzą trenera Łukasza Topolskiego prowadziły w meczu 2:1 i w czwartym secie w deblu (wszystkie wcześniejsze deble zwycięskie, nawet dwa razy z Blokers 11:3, 11:4) uległy 6:11. Natomiast w piątym scie w grze trójkami okazały się słabsze 5:11.

W swoich szeregach Astoria miała - Basię Janus, która miała już swoją przygodę z reprezentacją Polski, brała udział w Mistrzostwach Europy w Rumunii. Oprócz niej wystąpiły: Wiktoria Kaczmarek, którą wybrano wice MVP mistrzostw, Nikola Góra - najlepsza serwująca i Julia Gryś - kapitan drużyny.

Dodajmy, że zawody rozegrano jeszcze zanim pandemia koronawirusa rozlała się po Polsce i zanim zaczęto odwoływać wszystkie zawody sportowe.

823.jpg

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378459 odwiedzin