UKS Korona: Chcemy zdobyć złoto

2020-02-14 16:24:21

UKS Korona: Chcemy zdobyć złoto

Kadeci UKS Korona Bełchatów rozpoczynają dziś walkę o mistrzostwo ligi wojewódzkiej. Celują w złoto. Ale ich ambicje sięgają dalej.

- Chcemy walczyć o jak najwyższe cele, zawsze gramy o złoto, ale oczywiście boisko czasem weryfikuje te plany - mówi Kamil Ociepka, trener kadetów UKS Korona. Dzisiaj w Łodzi jego zespół rozpoczyna trzydniowy turniej o mistrzostwo województwa łódzkiego. - Dzisiaj zdałem sobie sprawę, że cztery lata temu zdobyłem ten tytuł na boisku, teraz chciałbym to powtórzyć razem z chłopakami w innej roli - dodaje.

Młodzi siatkarze UKS Korona udział w finale wojewódzkim zapewnili sobie w turnieju półfinałowym [pisaliśmy o tym tutaj]. W hali KS Wifamy Łódź oprócz gospodarzy i Korony zagrają także dwie drużyny Lechii Tomaszów Maz. To oznacza, że wszystkie trzy kluby mają pewny udział w ćwierćfinale mistrzostw Polski. Do centralnych rozgrywek wychodzą bowiem trzy najlepsze zespoły z województwa. Lechia mająca dwie drużyny w finale wojewódzkim do rozgrywek o mistrzostwo kraju może wystawić tylko jeden zespół.

Nie oznacza to jednak, że turniej w Łodzi nie ma swojej wartości. Przeciwnie to walka o prymat w województwie.

- Złoty medal to złoty medal, poza tym pierwsze miejsce w województwie daje rozstawienie w turnieju ćwierćfinałowym, czyli szansę na grę z teoretycznie słabszymi zespołami - mówi Kamil Ociepka. - Nie ukrywam, że postawiliśmy sobie za cel awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski.

Korona walkę w mistrzostwach rozpocznie od pojedynku z gospodarzem Wifamą. Sobota i niedziela to mecze z Lechią.

- Jesteśmy dobrze przygotowani, te dwa tygodnie między półfinałami, a finałami przepracowaliśmy solidnie - zapewnia szkoleniowiec Korony. - Wszyscy rywale są w naszym zasięgu, ale naszą bolączką były momenty, kiedy zacinaliśmy się. Zwłaszcza w końcówkach setów. Pracowaliśmy nad tym i myślę, że jesteśmy w stanie sobie z tą słabością poradzić. Wszystkie zespoły mamy rozpracowane, chłopcy są nabuzowani pozytywną energią. W poprzednich meczach trochę iskrzyło pod siatką, więc chcą się odgryźć rywalom. Mam nadzieję, że ta sportowa złość przełoży się na wynik - podkreśla.

Rozkład meczów:

 14 lutego 2020 r.(piątek)
* Korona – Wifama
* Lechia 1923 I – Lechia 1923 II

 15 lutego 2020 r. (sobota)
* Lechia 1923 I – Korona
* Lechia 1923 II – Wifama

 16 lutego 2020 r. (niedziela)
* Lechia 1923 II – Korona
* Wifama – Lechia 1923 I


Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1380332 odwiedzin