Ogromne zainteresowanie meczem Rakowa z Legią w Bełchatowie. Czy będą bilety?

2020-02-13 20:00:00

Ogromne zainteresowanie meczem Rakowa z Legią w Bełchatowie. Czy będą bilety?

Legia Warszawa przyjeżdża do Bełchatowa. To wiadomość, która zawsze będzie elektryzować piłkarskich kibiców, niezależnie od klubowych sympatii. W sobotę najbardziej rozpoznawalna polska drużyna zmierzy się na GIEKSA Arenie z Rakowem. Wraz z częstochowskim klubem na bełchatowski stadion wraca PKO BP Ekstraklasa.

Dla fanów piłkarskich i kibicowskich emocji istotna informacja jest taka, że na sobotni mecz będą mogli wejść kibice Legii Warszawa, a to gwarantuje, że sektor gości będzie zapełniony. To natomiast oznacza, że atmosfera na meczu będzie wyjątkowa. 

Przypomnijmy, że w związku z kłopotami z budową stadionu w Częstochowie od początku sezonu Raków gra swoje "domowe" mecze na GIEKSA Arenie. Tak też będzie w rundzie wiosennej. Jesienią jednak większość meczów odbywała się bez udziału kibiców gości. Najpierw taki warunek przedstawił bełchatowski magistrat, który później złagodził stanowisko i pozwolił kibiców przyjezdnych, ale tylko na mecze nie mające statusu "podwyższonego ryzyka". 

Meczem podwyższonego ryzyka z pewnością będzie sobotni pojedynek z Legią, ale w związku z faktem, że przez całą jesień Raków wzorowo wywiązywał się ze współpracy z Miejskim Centrum Sportu zarządzającym stadionem, a na meczach było bezpiecznie, magistrat podjął decyzję, że w rundzie wiosennej na wszystkich meczach będą mogli być kibice gości.

Na wszystkie mecze Rakowa w Bełchatowie można było kupić bilety w przedsprzedaży internetowej, a także w kasach stadionu, dzięki czemu mecze ekstraklasy mogli oglądać kibice futbolu z Bełchatowa. Tak ma też być w przypadku meczu z Legią, chociaż... nie jest to jeszcze takie pewne. Wszystko przez olbrzymie zainteresowanie meczem ze strony fanów Rakowa. 

Zainteresowanie meczem jest ogromne, więc nie jestem w stanie określić czy i ile wejściówek trafi do sprzedaży w sobotę - podkreśla Daria Wollenberg, rzeczniczka prasowa Rakowa Czestochowa.

Internetowa sprzedaż biletów na mecz z Legią rozpoczęła się wczoraj. Sektor C jest już wyprzedany. Sektor D de facto też. Co jakiś czas pojawiają się tam pojedyncze wejściówki. Jest jeszcze sektor B, czyli trybuna kibicowska. Tam sprzedaż prowadzona jest tylko stacjonarnie w Częstochowie i - jeżeli cokolwiek zostanie - w sobotę w kasach stadionu w Bełchatowie. 

Kibice futbolu z Bełchatowa muszą więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na informację, czy jakieś bilety zostaną do sprzedaży przed meczem. Obecnie trudno o taką informację. W kasach stadionowych wejściówki będą tylko wówczas, jeśli pozostaną jeszcze jakieś wolne bilety.

fot. Piotr Tokarczyk / fotopiotr

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378462 odwiedzin