Hetman Rusiec traci doświadczonych piłkarzy

2020-01-20 20:06:33

Hetman Rusiec traci doświadczonych piłkarzy

Hetman Rusiec rozpoczął treningi przed rundą wiosenną. Wiadomo, że w drugiej części sezonu w zespole z sieradzkiej okręgówki nie zagrają doświadczeni Andrzej Koziara i Łukasz Walewacz.

Obaj zawodnicy reprezentowali żłto-zielono-czarne barwy Hetmana od 2017 roku i walnie przyczynili się do historycznego awansu Hetmana do klasy okręgowej.

33-letni Koziara rozegrał w koszulce Hetmana 65 meczów, w trakcie których spędził na boisku 5652 minut - podaje oficjalny serwis klubu. - Jako środkowy obrońca imponował skutecznością pod bramką przeciwnika - zdobył w żółto-zielono-czarnych barwach aż 15 bramek, zanotował 5 asyst i tylko trzykrotnie został ukarany przez sędziów żółtą kartką. Andrzej zrezygnował z gry w naszym klubie ze względów zawodowych, ale być może nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w regionalnej piłce.

Pełne statystyki klubowy serwis podaje także w przypadku drugiego z odchodzących piłkarzy: -35-letni Walewacz ma na koncie 63 spotkania i 4715 rozegranych minut. Zdobył w ich trakcie okrągłe 10 bramek i zanotował 24 asysty (z czego aż 16 w pierwszym sezonie w klubie), a dziewięciokrotnie był napominany przez sędziów żółtym kartonikiem. Łukasz zrezygnował z gry w Hetmanie ze względów osobistych i zdrowotnych, aczkolwiek nie wykluczył, że jeszcze kiedyś przywdzieje naszą koszulkę.

Na półmetku rozgrywek sieradzkiej okręgówki Hewtman z dorobkiem 21 punktów zajmuje bezpieczne 10. miejsce. W najbliższy weekend sparingiem z Astorią Szczerców Hetman rozpocznie serię gier kontrolnych. Kolejnymi rywalami zespołu z Ruśca mają być LKS Kiełczygłów, Świt Kamieńsk, Zawisza Pajęczno oraz rezerwy GKS Bełchatów i Omegi Kleszczów.

fot. Hetman Rusiec

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1343050 odwiedzin