Duże zainteresowanie mistrzostwami świata w nordic walking w Bełchatowie. Ruszyły zapisy

2020-01-18 23:09:53

Duże zainteresowanie mistrzostwami świata w nordic walking w Bełchatowie. Ruszyły zapisy

Mistrzostwa świata w nordic walking w Bełchatowie dopiero w czerwcu, a już zainteresowanie imprezą uczestników jest ogromne. W ciągu dwóch dni do udziału w zawodach zapisało się blisko ćwierć tysiąca zawodniczek i zawodników.

O tym, że Bełchatów będzie gospodarzem mistrzostw świata w nordic walking pisaliśmy w listopadzie (więcej tutaj). Udział w zawodach jest otwarty. Zapisy ruszyły w piątek i już grubo ponad dwieście osób zgłosiło swój akces w mistrzostwach. Większość także opłaciła już swój start.

Bazą mistrzostw, które odbędą się w dniach 20-21 czerwca będzie stadion Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. Do wyboru są trzy dystanse - 5, 10 i 21 km. Oprócz tego na najkrótszej trasie startować będą mogli także zawodnicy niepełnoletni oraz niepełnosprawni. Najtańsze opłaty, dla pierwszych stu osób w każdej kategorii to 13 zł (młodzież), 42 zł (niepełnosprawni) i 84 zł na wszystkich dystansach. W miarę rosnącej liczby osób zapisanych opłaty będą wzrastać.

LINK DO ZAPISÓW

Starty i finisze wszystkich wyścigów odbywać się będą na stadionie PCS. Trasa będzie zaś wiodła przez przyległe tereny leśne. Na chwilę obecną wśród zapisanych jest 31 osób z Bełchatowa, wygląda więc na to, że miejscowe środowisko nordic walking będzie miało mocną reprezentację. 

Powiatowe Centrum Sportu, które ponosi ciężar organizacyjny imprezy zapowiada organizację otwartych treningów nordic walking dla mieszkańców powiatu, które ma prowadzić Krzysztof Marczak, najbardziej utytułowany bełchatowski zawodnik nordic walking i główny pomysłodawca organizacji mistrzostw w Bełchatowie.

LINK DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1151176 odwiedzin