Nie będzie kompleksu sportowego przy boiskach treningowych. MCS nie ma pieniędzy

2020-01-16 18:34:36

Nie będzie kompleksu sportowego przy boiskach treningowych. MCS nie ma pieniędzy

Kompleks sportowy przy boiskach treningowych za halą nie powstanie. Przynajmniej nie w dającej się przewidzieć perspektywie. Miasto nie ma na inwestycję pieniędzy.

A miało być tak pięknie. Nowoczesny kompleks sportowy z budynkiem na sześć szatni, z przesuwnymi ścianami, pokojem dla sędziów i trenerów, salką konferencyjną, a do tego boisko do siatkonogi i plac do treningu bramkarskiego. Wszystko miało być oświetlone, a przy kompleksie miał powstać parking, w tym także dla autobusów dowożących drużyny na mecze. Cały kompleks miał służyć przede wszystkim młodzieży szkolącej się w GKS Bełchatów, ale też wszystkim klubom, które przyjeżdżają na obiekty za halą ne mecze i treningi.

I to by było na tyle, bo budowa obiektu to raczej fantasmagoria stworzona na potrzeby dobrego PR. Efektowne projekty zamknięto na dnie szuflady, bo Miejskie Centrum Sportu, które administruje boiskami za halą sportową KWB przy ul. 1 Maja nie ma pieniędzy na budowę.

Projekt budynku wraz z sąsiednimi terenami sportowymi pokazano światu w czerwcu 2018 roku, a hucznie zaprezentowali go Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa i Marcin Szymczyk, dyrektor MCS. Przypomnijmy, że było to na kilka miesięcy przed wyborami samorządowymi. Sprzedano wtedy mediom informację, że budowa kompleksu ma ruszyć w 2019 roku. I co?

I nic. Huk petard wystrzelonych podczas witania nowego, 2020 roku już przestał straszyć zwierzęta, a na terenach między boiskami, ulicą Staszica i ciekiem wodnym będącym dopływem Rakówki nikt nie wbił nawet łopaty.

ZOBACZ JAK MIAŁ WYGLĄDAĆ KOMPLEKS

Miejskie Centrum Sportu na przesłane pytania odpowiada, że w 2019 roku budowa nie ruszyła "ze względów finansowych".

Przypomnijmy, że latem 2018 roku Marcin Szymczyk, dyrektor MCS powoływał się na podobny kompleks (nieco większy) wybudowany w Łodzi, który miał kosztować ok. 2,5 mln zł. Mówiono wówczas również, że magistrat chciał pozyskać na budowę dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Przedstawiając plany MCS miał już opracowaną koncepcję i wstępny projekt budynku. Ale jak mówi Grzegorz Karasiński, kierownik referatu ds. promocji w MCS, budowa zaplecza sportowego jest nadal na etapie planowania. - W tym momencie nie możemy jednoznacznie wskazać kiedy mogą ruszyć prace budowlane - podkreśla.

Dodajmy, że w budżecie Bełchatowa na 2020 rok nie ma środków na budowę kompleksu przy boiskach, co oznacza, że w tym roku obiekt na pewno nie powstanie. Na infrastrukturę sportową przewidziano tylko 410 tys. zł i jest to przystosowanie lodowiska miejskiego (przy ul. Edwardów) do jazdy na rolkach i wrotkach w sezonie letnim.

Zawodników GKS i innych klubów, którzy korzystają z boisk za halą, w tym przede wszystkim setek młodych piłkarzy, którzy tam trenują i rozgrywają mecze czeka więc dalsze chodzenie do szatni na oddalonym kilkaset metrów stadionie.

fot. Projekt kompleksu zaprezentowany w 2018 roku przez MCS

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1151150 odwiedzin