Bełchatowski Klub Curlingowy liczy na Zrzutkę. Pomóż im wyjechać na mundial

2020-01-10 23:55:33

Bełchatowski Klub Curlingowy liczy na Zrzutkę. Pomóż im wyjechać na mundial

Bełchatowski Klub Curlingowy na Zrzutka.pl zbiera pieniądze na wyjazd swoich reprezentantów na mistrzostwa świata w curlingu w kategorii Senior +50. Zawody odbędą się w kwietniu w Kanadzie. Potrzeba 35 tys. zł. czy uda się zebrać środki?

Reprezentanci Bełchatowskiego Klubu Curlingowego zbierają środki na wyjazd do Kanady, gdzie w dniach 18-25 kwietnia odbędą się mistrzostwa świata w curlingi. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu ekipa BKC, w składzie: Krzysztof Kowalski, Tomasz Dyderski, Andrzej Jędrzejczyk i Tomasz Kijanka (trzej ostatni to bełchatowianie) sięgnęła po mistrzostwo Polski  w kategorii +50. O zawodach w Łodzi pisaliśmy tutaj.

Sukces w krajowym czempionacie otworzył bełchatowskiej drużynie szansę na wyjazd na mistrzostwa świata. Mogą w Kanadzie reprezentować Polskę, pod jednym wszak warunkiem. Jeśli uda się zebrać środki. Wyjazd nie może być pokryty ze środków Polskiego Związku Curlingu , bo ten zwyczajnie nie dysponuje pieniędzmi. A mowa o sporej kwocie, bo ok. 35 tys. zł.

Właśnie taką kwotę drużyna wpisała do Zrzutka.pl. Na tym portalu BKC szuka środków na wyjazd. Sam koszt przelotu czterech zawodników (plus ewentualnie piąty rezerwowy) może zamknąć się w kilkunastu tysiącach złotych. Do tego dochodzi wpisowe, hotel, wyżywienie, sprzęt, stroje, itp.

Do końca zrzutki pozostały jeszcze trzy miesiące. W momencie publikacji tego tekstu wyjazd BKC na mistrzostwa poparło 16 osób, które wpłaciły w sumie ponad 1411 zł. Wyjazd bełchatowian na mistrzostwa świata i możliwość reprezentowania Polski wesprzeć może każdy. Link do zrzutki TUTAJ.

Mistrzostwa odbędą się w dniach 18-25 kwietnia w Kelownia, ok. stutysięcznym mieście w kanadyjskiej Kolumbii Brytyjskiej, całkiem niedaleko (jak na kanadyjskie warunki) olimpijskiego miasta Vancouver.

Trzymamy kciuki i robimy zrzutkę, do czego także i Was zachęcamy!

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378462 odwiedzin