Weronika Centka rozpoczyna zgrupowanie z kadrą Polski

2019-12-19 06:33:20

Weronika Centka rozpoczyna zgrupowanie z kadrą Polski

Weronika Centka rozpoczyna dziś zgrupowanie z reprezentacją Polski seniorek. Wychowanka UKS Korona Bełchatów dostała powołanie do szerokiej kadry od selekcjonera Jacka Nawrockiego.

Na grupowaniu w Spale siatkarki reprezentacji Polski przygotowywać będą się do Europejskiego Turnieju Kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020, który w styczniu odbędzie się w Holandii. Kilkanaście dni temu selekcjoner kadry kobiet, przez wiele lat związany z PGE Skrą Bełchatów, Jacek Nawrocki ogłosił szeroką, 24-osobową kadrę, która w Spale będzie przygotowywać się do turnieju kwalifikacyjnego.

W kadrze znalazła się 19-letnia bełchatowianka Weronika Centka, dla której nie jest to pierwsze powołanie do szerokiej kadry Jacka Nawrockiego. Już wiosną znalazła się w szerokim składzie na Ligę Narodów, ale w seniorskiej reprezentacji jeszcze nie zadebiutowała. Latem, mierząca 192 cm Weronika zagrała za to z juniorską reprezentacją w mistrzostwach świata U20 w Meksyku, gdzie biało-czerwone zajęły piąte miejsce.


Tym razem Weronika, która od tego sezonu regularnie występuje w barwach grającego w Lidze Siatkówki Kobiet Energa MKS Kalisz będzie miała szansę powalczyć o debiut w "dorosłej" kadrze Polski, choć nie będzie o to łatwo. W rozpoczynającym się dziś zgrupowaniu w Spale wezmą udział w sumie 24 zawodniczki, ale w pierwszej części obozu zabraknie kadrowiczek grających w ligach zagranicznych. Tym samym Weronika będzie miała większą okazję by pokazać się trenerowi. Druga część zgrupowania, już z siatkarkami z lig zagranicznych, odbędzie się po świętach bożonarodzeniowych. 5 stycznia reprezentacja kobiet uda się już do Apeldoorn, gdzie odbędzie się turniej kwalifikacyjny do igrzysk. Przed wylotem do Holandii trener Nawrocki poda 14-osobową reprezentację, a więc z szerokiego składu na zgrupowanie w Spale, bedzie musiał skreślić 10 nazwisk.

Przypomnijmy, że Weronika Centka jest wychowanką UKS Korona Bełchatów. Do klubu trafiła dzięki trenerowi Markowi Kwiecińskiemu, a jej pierwszą trenerką była Tatiana Borzyk. Będąc zawodniczką Korony rozpoczęła naukę w SMS Szczyrk, reprezentując jednocześnie barwy Grot Budowlanych Łódź. Od tego sezonu Weronika gra w Energa MKS Kalisz. Przypomnijmy również, że w plebiscycie BELsport.pl Weronika została wybrana Sportowcem Roku 2017 [więcej tutaj].

fot. Energa MKS Kalisz

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378467 odwiedzin