Jubileuszowy turniej curlingowy Bełchatów Open z wygraną katowickiej Watahy

2019-12-03 21:20:55

Jubileuszowy turniej curlingowy Bełchatów Open z wygraną katowickiej Watahy

36 drużyn, w tym jedna ze Słowenii wzięło udział w jubileuszowej, dziesiątej edycji curlingowego turnieju "Bełchatów Open". Puchar Starosty Bełchatowskiego pojechał do Katowic, wraz z drużyną Watahy.

Czterodoniowe zawody na lodowisku Powiatowego Centrum Sportu rozegrano systemem szwajcarskim, bez rundy finałowej, co gwarantowało sportowe emocje do ostatniego kamienia. Cztery drużyny zakończyły turniej z dorobkiem 10 punktów, czyli pięcioma wygranymi meczami i jedną porażką. O klasyfikacji końcowej zdecydowała więc różnica kamieni zdobytych i straconych.

Najskuteczniejsza okazała się katowicka drużyna Wataha, w składzie Gabriela Wilczek-Zgoła, Sylwester Walczak, Agnieszka Paszek, Michał Paszek, Andrzej Wilczek, której wygraną w turnieju i okazały puchar zapewniło kilka wysokich zwycięstw. Śląski zespół pokazał, że warto bić się o każdy kamień.Drugie miejsce w turnieju zajęła druzyna KS Juniorzy Warszowice, a trzecie KKC Mistral z Krakowa. Tuż za podium, także z pięcioma wygranymi, ale najgorszym bilansem kamieni zajęła bełchatowska drużyna The Gentlemen, w składzie Krystian Pokusiński, Łukasz Bartosik, Adrian Pokusiński i Tomasz Bartczak. Szkoda, bo podium było blisko.

Nie poszło za to mistrzom Polski w kategorii +50, czyli drużynie Four Fifties (o ich sukcesie pisaliśmy tutaj), która uplasowała się na dalszej lokacie. Warto podkreślić, że pochodzący z Bełchatowa curlerzy i curlerki grali też w kilku innych drużynach.W 10. edycji przegranych nie było. Z uwagi na jubileuszowy turniej pamiątkowe, odlewane medale odebrali wszyscy uczestnicy zawodów. Turniej kolejny raz pokazał, jak uniwersalnym sportem jest curling, czego najlepszym przykładem była drużyna Beaver Gang, w której zagrała trzypokoleniowa rodzina - dziadek, rodzice i wnuczki. Uplasowali się na wysokim, szóstym miejscu.

Na bełchatowskim lodowisku zagrała także drużyna ze Słowenii, której udział sprawił, że turniej miał charakter międzynarodowy. Podczas zawodów uhonorowano także siedmioro zawodników, którzy brali udział we wszystkich dziesięciu edycjach zawodów.

Patronem honorowym zawodów był Marszałek Województwa Łódzkiego oraz marka Promuję Łódzkie.

WYNIKI
TABELA KOŃCOWA

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1374928 odwiedzin