Sukces reprezentantów taekwondo w... kickboxingu

2019-11-30 21:15:33

Sukces reprezentantów taekwondo w... kickboxingu

Młodzi reprezentanci Kncok-Out Team Bełchatów wzięli udział w zawodach Point Hunter Championships 2019 w Wołominie, gdzie mieli okazję zadebiutować w... kickboxingu. Przywieźli ze sobą osiem medali.

Jak mówi Krystian Gortat, trener bełchatowskiego klubu taekwondo, kickboxing to dyscyplina zbliżona, a sama sama walka sportowa jest odbiciem lustrzanym koreańskiej sztuki.

- Poziom zawodów Point Hunter Championships 2019, był naprawdę wysoki. Startowało ponad 200 zawodników - podkreśla Gortat.

Bełchatów był reprezentowany przez dziesięcioosobowy osobowy skład. - Wystartowaliśmy młodą drużyną, co pozwoliło nam, kadrze trenerskiej, na przegląd formy w młodszych grupach szkoleniowych - podkreśla Gortat. - Cieszy fakt, że mamy dobrze wyszkolonych zawodników, również w tych młodszych kategoriach wiekowych. Wiadomo, do mistrzostwa jest to jeszcze daleka droga, ale chęci oraz systematyczność treningowa, owocuje w takich momentach - podkreśla.Ostatecznie do finału doszli Julia Szcześniak oraz Mikołaj Paszkiewicz. Julia wygrała całą kategorię, zdobywając w sumie dwa medale - złoty i srebrny, natomiast Mikołaj, ukończył zawody na drugim miejscu.

W półfinale odpadli Jonasz Gortat, Roksana Szubińska i Antoni Jaguszewski - najmłodszy reprezentant bełchatowksiego Knock-Out (startował w kategorii dzieci -122cm), który sięgnął po dwa brązowe medale. Z brązowym medalem skończył turniej również debiutujący na zawodach - Wiktor Paszkiewicz, który przegrał walkę o wejście do finału.

Filip Czechowski, Szymon Zatorski i Jakub Tłoczek, starali się przebić do strefy medalowej, jednak zabrakło naprawdę niewiele, różnica polegała na jednym celnym trafieniu.

- Turniej sam w sobie przebiegł bardzo dobrze. Kilka sytuacji nie zostało wykorzystanych i przytrafiła się jedna kontuzja naszego Natana Dziankowskiego. Jest już po konsultacji lekarskiej, nic poważnego się nie wydarzyło i Natan niebawem wznowi treningi - podkreśla Gortat.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1118102 odwiedzin