Bełchatowscy curlerzy zostali mistrzami Polski

2019-11-26 16:32:11

Bełchatowscy curlerzy zostali mistrzami Polski

Drużyna Bełchatowskiego Klubu Curlingowego zdobyła tytuł mistrzów Polski w kategorii +50. Bełchatowianie sięgneli po złoto w Łodzi i w nagrodę będą mogli reprezentować Polskę w przyszłorocznych mistrzostwach świata w Kanadzie. Tymczasem już pojutrze w Bełchatowie startuje 10. edycja ogólnopolskiego turnieju "Bełchatów Open".

Ekipę BKC w mistrzostwach reprezentowało trzech bełchatowian - Andrzej Jędrzejczyk, Tomasz Kijanka i Tomasz Dyderski, zaś skipem drużyny był Krzysztof Kowalski, zawodowo związany z "Przeglądem Sportowym".

W trzydniowych zawodach w arenie curlingowej w Łodzi w kategorii +50 rywalizowały cztery drużyny. Dla reprezentantów BKC to pierwsze w historii mistrzostwo.

- Pokazaliśmy, że słuszny wiek nie oznacza, że nie można jeszcze odnosić sukcesów sportowych. Curling jest najlepszym przykładem, że nawet po pięćdziesiątce, czy sześćdziesiątce można aktywnie i z sukcesami uprawiać sport - podkreśla Andrzej Jędrzejczyk, najstarszy w drużynie, na codzień dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego w Bełchatowie. - To była piękna walka na lodzie, wspaniałe emocje i olbrzymia satysfakcja na koniec - dodaje.

W łódzkich zawodach bełchatowianie w pokonanym polu zostawili ustępujących mistrzów z Warszowic oraz drużynę CCC Warszawa. Czwarte miejsce zajęła drużyna z Torunia.

Bełchatowianie mogą o sobie mówić, jako o pełnoprawnych mistrzach Polski. Zawody rozgrywano pod egidą Polskiego Związku Curlingu. Oprócz złotych medali i zaszczytnego tytułu curlerom z Bełchatowa przysługuje także prawo reprezentowania Polski w mistrzostwach świata w swojej kategorii wiekowej. Te zawody odbędą się w kwietniu w Kanadzie.

- Możliwość reprezentowania Polski to wielkie wyróżnienie i na pewno chielibyśmy pojechać, ale zdajemy sobie sprawę, że to będą spore koszty - mówi Andrzej Jędrzejczyk. - W starty, treningi i przygotowania angażujemy własne środki. Postaramy się jednak zrobić wszystko, aby móc pojechać do Kanady - dodaje. - W ramach przygotowań do mistrzostw rozegraliśmy ok. 20 meczów, więc włożyliśmy dużo pracy w ten sukces - podkreśla.

Zespół BKC obecnie trenuje głównie w Łodzi. Bełchatowscy curlerzy pną się w górę w lidze regionalnej oraz występują w ogólnopolskiej 2. lidze, gdzie na razie są niepokonani.

Tymczasem już w czwartek na Lodowisku Powiatowym przy Czaplinieckiej rozpoczyna się 10. edycja Bełchatów Open, czyli Ogólnopolski Turniej Curlingowy o Puchar Starosty Bełchatowskiego. Wystartuje w nim 36 drużyn, w tym reprezentująca BKC ekipa FourFifties. Jak odgrażają się bełchatowscy curlerzy, jak na mistrzów przystało zamierzają powalczyć i tanio skóry nie sprzedadzą.


Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1380342 odwiedzin