Kibice GKS manifestowali w obronie klubu

2019-11-23 22:36:16

Kibice GKS manifestowali w obronie klubu

Kibice GKS Bełchatów pokazali wielką determinację w walce o losy swojego ukochanego klubu. Najpierw przed siedzibą PGE GiEK, a potem przed Karczmą Piwną, na której obecny był Prezydent RP Andrzej Duda głośno manifestowali swoje niezadowolenie wobec rezygnacji PGE ze sponsorowania klubu.

To był gorący dzień dla fanów GKS Bełchatów. Dwie manifestacje, mecz i determinacja. Setki kibiców biało-zielono-czarnych wzięło dziś w sprawy w swoje ręce, by walczyć o klub. Przed sobotnim meczem z liderem Fortuna 1. Ligi Wartą Poznań ok. 300 osób pojawiło się pod siedzibą koncernu PGE GiEK SA na ul. Węglowej, gdzie odczytano oświadczenie.

W trakcie samego meczu kibice też głośno wyrazili swoją dezaprobatę wobec faktu, iż zapowiedzi o sponsorowaniu klubu przez bełchatowski koncern PGE GiEK okazały się mrzonką. Oberwało się tym, którzy puste deklaracje składali, a do gromkich okrzyków włączył się nie tylko "młyn", ale i reszta stadionu.

Natomiast wieczorem kilkaset osób zebrało się pod ZSP nr 1 przy Czaplinieckiej, gdzie w szkolnej auli odbywała się Karczma Piwna. Tradycyjna biesiada górników zebrała m.in. władze koncernu, ale był też sam Andrzej Duda, Prezydent RP. "Wy się bawicie, GKS walczy o życie", "Zamiast głowę w piasek wsadzać, chodźcie do nas porozmawiać", "Wstyd, wstyd PGE", "GKS nigdy nie zginie", to niektóre hasła, które  śpiewali kibice.

Oczywiście do kibiców nikt nie wyszedł, a manifestacja została rozwiązana, po tym, jak fani przenieśli się z drugiej strony budynku, aby ich głos był lepiej słyszany.
Zapis demonstracji poniżej.

Przypomnijmy, że rano PGE wydało oświadczenie, że nie będzie sponsorować GKS (tutaj). Chwilę przed meczem swoim oświadczeniem odpowiedział GKS. Możecie je przeczytać tutaj.

fot. Bełchatowianie

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1096469 odwiedzin