PGE nie da pieniędzy dla GKS. To koniec klubu!

2019-11-23 12:17:04

PGE nie da pieniędzy dla GKS. To koniec klubu!

Ani Polska Grupa Energetyczna, ani bełchatowski koncern córka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA nie będą sponsorować GKS Bełchatów. Pisaliśmy o tym już dawno, mimo, że lokalni politycy mamili kibiców obietnicami. PGE wydało w końcu komunikat, bo boi się reakcji kibiców, zwłaszcza dziś, kiedy swój przyjazd na Karczmę Piwną do bełchatowskich górników zapowiedział prezydent Andrzej Duda.

PGE w swoim oświadczeniu napisało, że: "Strukturalne kłopoty finansowe i organizacyjne GKS Bełchatów uniemożliwiły Grupie PGE kontynuowanie współpracy z klubem piłkarskim. Koncern nadal będzie sponsorował sport w regionie funkcjonowania elektrowni i kopalni, na czele z siatkarzami PGE Skry Bełchatów oraz otwarty jest na dalsze wspieranie sportu amatorskiego i dziecięcego".

To oczywiście kolejne mydlenie oczu, bo podobno umowa z GKS miała być już gotowa. Mówiła o tym bełchatowska posłanka Małgorzata Janowska (tutaj).

Oczywiście nie o finanse tutaj chodzi, PGE to moloch, który zarabia rocznie miliardy złotych. Decyzja o przekazaniu środków na GKS od początku była polityczna. Blokada jest w centrali i żadnej umowy nie będzie.

Dla GKS najprawdopodobniej oznacza to upadek. Nie jest tajemnicą, że długi klubu znów sięgają ok. 5 mln zł, z czego największym wierzycielem jest ZUS. Dzisiaj wydaje się dalece wątpliwe, by GKS w ogóle dokończył sezon na poziomie Fortuna 1. Ligi. Prawdopodobnie "Brunatnych" czeka reset, taki, jaki zanotowało wiele klubów, w tym także te z regionu, czyli rozwiązanie spółki akcyjnej i rozpoczęcie "wszystkiego od nowa".

Na razie to tylko złe wróżby, ale wydają się realne. Dziś manifestacje z obronie klubu zapowiadają kibice GKS. O rozwoju sytuacji będziemy informować.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1118567 odwiedzin