Mistrzostwa świata w nordic walking w czerwcu w Bełchatowie

2019-11-08 22:55:03

Mistrzostwa świata w nordic walking w czerwcu w Bełchatowie

Bełchatów będzie gospodarzem mistrzostw świata w nordic walking. W czerwcu przyszłego roku ponad 600 zawodniczek i zawodników z kilkunastu krajów rywalizować będzie o mistrzostwo federacji World Original Nordic Walking Federation (ONWF). Bazą mistrzostw będą obiekty Powiatowego Centrum Sportu.

Zawody odbędą się 20 i 21 czerwca, ale już dzień wcześniej w parku przy Muzeum Regionalnym nastąpi oficjalne otwarcie mistrzostw. 20 czerwca na stadionie PCS i terenach leśnych w jego pobliżu odbędą się eliminacje w różnych kategoriach wiekowych na trzech dystansach - 5, 10 i 21 km. Weźmie w nich udział nawet kilkaset osób, gdyż wystartować w mistrzostwach może praktycznie każdy. Wystarczy zgłosić swój akces i opłacić start.

Wyścigi finałowe odbędą się 21 czerwca.List intencyjny w sprawie organizacji mistrzostw został podpisany już kilka miesięcy temu. W tym tygodniu jego treść została oficjalnie ogłoszona podczas konferencji prasowej w bełchatowskim starostwie, z udziałem władz powiatu, miasta, Nordic Walking Polska, a także za pośrednictwem Skype z udziałem Fina Marko Kantanevy, twórczy ONWF.

fot. Powiat Bełchatowski

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1152572 odwiedzin