Rusza sezon zimowy na bełchatowskich lodowiskach

2019-11-03 21:40:35

Rusza sezon zimowy na bełchatowskich lodowiskach

Sezon zimowy w Bełchatowie rusza pełną parą. Już od poniedziałku będzie można skorzystać ze ślizgawki na os. Dolnośląskim. Niespełna tydzień później otwarte zostanie lodowisko powiatowe przy Czaplinieckiej, które w tym sezonie będzie powiększone.

Gotowe do sezonu jest już lodowisko Miejskiego Centrum Sportu przy ul. Edwardów. Ślizgawka na Dolnośląskim będzie dostępna dla łyżwiarzy już od jutra, czyli od poniedziałku 4 listopada. Tak, jak w poprzednich latach obiekt będzie czynny w godzinach 9-21 przez siedem dni w tygodniu. Nie ulega też cennik wejść oraz wypożyczenia łyżew (pełny cennik tutaj). Przed wyprawą na lodowisko miejskie warto zapoznać się z harmonogramem wejść. Z tafli lodu korzystać bowiem będą też szkoły i drużyny hokejowe, a co za tym idzie nie wszystkie terminy będą dostępne dla klientów indywidualnych.

804.jpg

W sobotę, 9 listopada rusza natomiast sezon na powiatowym lodowisku przy ul. Czaplinieckiej. Będzie to dziesiąty rok funkcjonowania lodowiska, którym administruje Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie. W tym roku lodowisko będzie powiększone w stosunku do lat poprzednich. 30x46 metrów tafli lodu sprawi, że będzie to największe lodowisko w regionie.

W tym roku PCS zrezygnował z wydzielania toru curlingowego. Ze względu na otwarcie nowej hali curlingowej w Łodzi zainteresowanie środowiska curlerów lodowiskiem PCS zmalało. Nie oznacza to jednak, że curling znika z Bełchatowa. Na przełomie listopada i grudnia odbędzie się tradycyjny już ogólnopolski turniej o Puchar Starosty Bełchatowskiego.

Powiększenie lodowiska sprawi, że na tafli jednorazowo będzie mogło przebywać jeszcze więcej łyżwiarzy. Dla nich, już 16 listopada PCS organizuje doroczną akcję "Bezpiecznie na lodzie", która będzie promować jazdę w kaskach. Osoby, które tego dnia założą kaski ochronne na głowę będą mogły liczyć na drobny upominek.

Cennik wejść na lodowisko PCS można znaleźć tutaj.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1374927 odwiedzin