Zawodnicy Rugby Club Bełchatów zagrali w kadrze Polski Rugby League

2019-10-31 16:31:26

Zawodnicy Rugby Club Bełchatów zagrali w kadrze Polski Rugby League

Rugby Club Bełchatów ma swoich reprezentantów Polski. Dwaj zawodnicy RCB Maciej Dąbek i Łukasz Walczak zostali powołani do reprezentacji kraju w Rugby League i zagrali w spotkaniach ze Szwecją i Norwegią.

Wynik obu spotkań pozostawiają pewien niedosyt, ale sam fakt znaczał zdobycie niezwykle cennego doświadczenia. W kadrze zadebiutowało łącznie kilkunastu zawodników, w tym dwaj zawodnicy RCB - Maciej Dąbek i Łukasz Walczak.- Moim zdaniem obydwaj spisali się bardzo dobrze. Nie każdego zawodnika poziom międzynarodowy weryfikuje pozytywnie, a Maciek i Łukasz dali radę. Nie wystraszyli się silnych przeciwników i rzetelnie wywiązywali się z powierzonych im zadań. Liczymy, że zdobyte doświadczenie zaprocentuję i w przyszłym sezonie będą w stanie dać drużynie jeszcze więcej - skomentował Łukasz Łucka, członek sztabu reprezentacji Polski w Rugby League. - Maciek zaliczył kilka udanych wbitek. Mocno wbiegał w linię obrony przeciwnika, koncentrując tym samym rywali i tworząc nam miejsce do rozegrania piłki w ataku. Nie oszczędzał oponentów również w defensywie zaliczając sporo udanych szarży. - dodaje trener - Z kolei Łukasz świetnie sprawdził się przy wyprowadzaniu piłki z młyna. Jego pewne podania pomogły nam uniknąć błędów w tym elemencie gry. Parę razy zaskoczył przeciwników dynamicznymi wejściami w linię obrony. Sprawiły one sporo problemów zarówno Szwedom, jak i Norwegom. W defensywie również rozegrał dwa dobrze mecze.

803.jpg

Dodajmy, że ze Szwecją Polacy przegrali 16:50, a z Norwegią 0:68. Dodatkowo Maciej Dąbek był także rezerwowym w meczu towarzyskim z Czechami, w którym biało-czerwoni wygrali 34:18. Wszystkie mecze odbyły się na stadionie Budowlanych w Łodzi.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1374912 odwiedzin