PGE Skra Bełchatów wygrywa dreszczowiec w hali Energia

2019-10-30 21:47:50

PGE Skra Bełchatów pokonała GKS Katowice po zaciętym tie-breaku w drugim meczu nowego sezonu Plus Ligi. Bełchatowianie środowym meczem zadebiutowali przed własną publicznością.

Spotkanie w hali Energia należało do wyjątkowo wyrównanych. Zwłaszcza w dwóch pierwszych setach. Goście świetnie radzili sobie w przyjęciu, co pozwalało im na szeroki wachlarz rozwiązań w ataku. Wykorzystali to przede wszystkim w pierwszym i trzecim secie.

Bełchatowianie też prezentowali się solidnie, a w ataku zespół ciągnął sam Mariusz Wlazły, któremu wtórował Artur Szalpuk.

Sił na konsekwentnie skuteczną grę gościom wystarczyło na trzy sety. W czwartym spuścili z tonu, co wykorzystała PGE Skra doprowadzając do piątego seta. W tie-breaku także warunki dyktowała drużyna gospodarzy, ale katowiczanie postanowili powalczyć nie o jeden, a o dwa punkty. Ostatecznie jednak wygrali bełchatowianie zapewniając sobie dwa punkty.

Następny mecz w Energii już w sobotę. O godz. 17:30 żółto-czarni podejmują Cuprum Lubin.

- Długo wchodziliśmy w to spotkanie, ale na koniec graliśmy dobrze i przede wszystkim walczyliśmy - powiedział po spotkaniu Karol Kłos, środkowy Energetyków. - To jest drużyna, która sprawi kilka niespodzianek. Bardzo dobrze przyjmują, gra się z nimi bardzo trudno, gdyż grają szybko.

- Myślę, że nasza drużyna nie pozbędzie się jakości grania, nawet grając w różnych formacjach - dodał Mariusz Wlazły.  Myślę, że ten pierwszy, ciężki okres przetrwamy i będziemy walczyć o każde zwycięstwo.

Kapitan PGE Skry przyznał, że nie był to najlepszy mecz bełchatowian w zagrywce. Lepiej w tym elemencie radzili sobie z Treflem Gdańsk. - Dzisiaj trzeba było często podejmować ryzyko, gdyż drużyna z Katowic dobrze przyjmowała i robiła z nami co chciała na siatce - dodał.

PGE Skra Bełchatów - GKS Katowice 3:2 (19:25, 26:24, 22:25, 25:19, 16:14)
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kłos, Wlazły, Szalpuk, Kochanowski, Piechocki (libero) oraz Droszyński, Petković, Katić.
GKS: Firlej, Szymura, Nowakowski, Jarosz, Buchowski, Zniszczoł, Watten (libero) oraz Drzazga, Fijałek, Musiał.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 957259 odwiedzin