GKS Bełchatów nie wykorzystał szansy na wygraną w hicie jesieni. Tylko remis z Miedzią Legnica

2019-10-25 23:42:30

GKS Bełchatów nie wykorzystał szansy na wygraną w hicie jesieni. Tylko remis z Miedzią Legnica

GKS Bełchatów zremisował 1:1 z Miedzią Legnica w meczu awizowanym jako hit jesieni przy Sportowej. "Brunatni" prowadzili ze spadkowiczem z ekstraklasy po bramce Dawida Kocyły, ale w samej końcówce stracili trzy punkty prokurując dla gości rzut karny.

W meczu beniaminka ze spadkowiczem trudno było wskazać faworyta. Miedź gra w kratkę, a GKS nie zawodzi u siebie. Tym razem też nie zawiódł, choć nie odniósł zwycięstwa. Było ono blisko, ale "Brunatni" nie zdołali utrzymać prowadzenia.

Nie był to mecz obfitujący w wiele okazji. Długo pachniało bezbramkowym remisem. Prowadzenie gospodarzom dał Dawid Kocyła, który w końcu dostał szansę na grę od początku. Jak rasowy napastnik wykorzystał składną akcję i centrę z lewej strony.

Miedź ruszyła do natarcia po stracie gola. Niestety źle w polu karnym zachował się Krzysztof Wołkowicz, który w końcówce meczu popełnił faul. Dało do gościom rzut karny, a dodatkowo osłabiło GKS, gdyż Wołkowicz wyleciał z boiska. Goście wykorzystali jedenastką i skończyło się podziałem punktów.

Po raz pierwszy w sezonie mecz GKS można było obejrzeć na żywo w tele3wizji. Transmisję przeprowadził Polsat Sport.

GKS Bełchatów - Miedź Legnica 1:1 (0:0)
1:0 Dawid Kocyła (66’)
1:1 Dawid Kort (88’ karny)

GKS
Paweł Lenarcik - Mikołaj Grzelak, Marcin Grolik, Michał Kołodziejski, Krzysztof Wołkowicz - Bartosz Biel, Paweł Czajkowski, Adrian Małachowski, Mateusz Marzec (90’ Mateusz Szymorek), Emile Thiakane (83’ Wiktor Putin) - Dawid Kocyła (90’ Maciej Mas).

Miedź: Łukasz Załuska - Paweł Zieliński, Damian Byrtek, Nemanja Mijusković,  Marcin Warcholak - Jakub Łukowski, Adrian Purzycki, Marquitos, Dawid Kort (90’ Krzysztof Danielewicz), Henrik Ojamaa (74’ Valerijs Sabala) - Patryk Makuch (83’, Maciej Śliwa).

żółte kartki: Małachowski, Wołkowicz - Purzycki, Warcholak, Marquitos.
czerwona kartka: Krzysztof Wołkowicz (86. minuta, Bełchatów, za drugą żółtą).
sędzia: Konrad Kiełczewski (Białystok).
widzów: 1530.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1316940 odwiedzin