Tym razem Włosi lepsi od PGE Skry w Gigantach Siatkówki

2019-10-14 22:53:41

Tym razem Włosi lepsi od PGE Skry w Gigantach Siatkówki

PGE Skra Bełchatów przegrała 1:3 z Powervolley Milano w drugim z meczów polsko-włoskiej konfrontacji podczas rozgrywanego w Kępnie turnieju "Giganci Siatkówki". 

Mecz był o tyle interesujący, że przeciwko sobie grały zespoły aktualnego i byłego trenera PGE Skry. Przypomnijmy, że zespół z Włoch prowadzi Roberto Piazza, który z bełchatowską drużyną zdobywał mistrzostwo Polski, dwa krajowe Superpuchary oraz brązowy medal Ligi Mistrzów. Z kolei stery przejął po nim Michał Mieszko Gogol, czyli jeden z najbardziej perspektywicznych polskich trenerów.

Zgodnie z przewidywaniami Gogol w niedzielę postawił głównie na zawodników, którzy nie grali w sobotniej potyczce z Gas Sales Piacenza. Od pierwszych akcji mieli szansę więc wystąpić m.in. Robert Milczarek, Grzegorz Łomacz czy Mariusz Wlazły. Mimo to, gra PGE Skry nie układała się dobrze i to Włosi dominowali na boisku. Dzięki dobrej zagrywce wyszli na prowadzenie 16:11. W końcówce zespół z Mediolanu nie oddał już prowadzenia i zasłużenie wygrał 25:18.

W drugim secie PGE Skra zagrała już dużo lepiej, szczególnie jeśli chodzi o zagrywkę. W tym elemencie znacznie zespołowi pomagali Piotr Orczyk i Wlazły. Dzięki temu bełchatowianie zdobyli przewagę i do końca kontrolowali przebieg seta. PGE Skra wyrównała stan meczu (25:19).

W kolejnej partii role się odwróciły - to zespół z Włoch znacznie lepiej prezentował się w polu serwisowym, a PGE Skra nie mogła dokładnie przyjąć zagrywki. To przekładało się na brak solidnego ataku, a Powervolley w kontrze był bezlitosny. Zespół prowadzony przez Piazzę do tego dołożył szczelny blok i wygrał 25:17. W czwartym secie obraz gry się nie zmienił - znów to Włosi byli lepsi i pewnie wygrali 25:17, a całe spotkanie 3:1.

PGE Skra Bełchatów - Powervolley Milano 1:3 (18:25, 25:19. 17:25, 17:25)
PGE Skra: Łomacz, Orczyk, Antosiewicz, Wlazły, Katić, Sobala, Milczarek (libero) oraz Petković.
Powervolley: Izzo, Clevenot, Kozamernik, Aziz, Petrić, Alletti, Pesaresi (libero) oraz Weber.

Fot. i tekst: PGE Skra Bełchatów

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1096469 odwiedzin