GKS Bełchatów przełamał złą passę. Koncert Putina

2019-09-29 21:09:53

GKS Bełchatów przełamał złą passę i w końcu wygrał spotkanie. "Brunatni" w bardzo dobrym stylu rozbili na swoim stadionie Wigry Suwałki 3:0.

Po serii porażek kibice GKS liczyli na przełamanie swojej drużyny w meczu z przeciętnym zespołem Wigier. I tak się stało. Bełchatowianie byli zdecydowanie lepszym zespołem i pewnie zainkasowali trzy punkty.

Wyróżnić należy cały zespół Artura Derbina, ale na szczególne pochwały zasłużył choćby Adrian Małachowski, który większość meczu grał z rozbitą głową, po starciu z jednym z rywali, a zaprezentował się bardzo dobrze w środku pola. swój koncert zaprezentował także Wiktor Putin, który do tej pory prezentował się raczej poniżej oczekiwań. Tymczasem w niedzielny wieczór przy Sportowej zaprezentował kapitalny popis umiejętności technicznych. Właśnie znakomity zwód Ukraińca z końcówki pierwszej połowy sprawił, że wyprowadził on w pole defensywę gości, zagrał zwdłuż lini bramkowej, a tam nogę dostawił do piłki Bartosz Biel i na przerwę "Brunatni" zeszli prowadząc.

Po przerwie GKS kontynuował marsz po następne gole, a kolejne popisy prezentował Putin. Dwa trafienia zaliczył jednak Mateusz Marzec i bełchatowianie odnieśli przekonujące zwycięstwo.

GKS Bełchatów - Wigry Suwałki 3:0 (1:0)
1:0 Bartosz Biel (45’)
2:0 Mateusz Marzec (52’)
3:0 Mateusz Marzec (73’)

GKS: Paweł Lenarcik - Mikołaj Grzelak, Marcin Grolik, Michał Kołodziejski, Mateusz Szymorek - Bartosz Biel (82’ Dawid Kocyła), Paweł Czajkowski, Adrian Małachowski, Mateusz Marzec (76’ Dawid Flaszka), Wiktor Putin (79’ Emile Thiakane) - Maciej Mas.

Wigry: Dominik Kąkolewski - Grzegorz Aftyka, Adrian Piekarski (46’ Cezary Sauczek), Dawid Sołdecki, Adrian Karankiewicz, Konrad Matuszewski - Paweł Gierach (63’ Oskar Furst), Joel Huertas, Łukasz Sosnowski (74’ Michał Ozga),  Robert Bartczak - Kamil Sabiłło.

żółte kartki: Czajkowski - Sołdecki.
sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).