Karolina Stępień i Natalia Krześlak pojechały w mistrzostwach świata w Yorkshire

2019-09-28 23:11:12

Karolina Stępień i Natalia Krześlak pojechały w mistrzostwach świata w Yorkshire

Karolina Stępień wystąpiła w mistrzostwach świata w kolarstwie szosowym. Zawodniczka LSKK Bełchatów pojechała w wyścigu ze startu wspólnego juniorek. W Yorkshire zaprezentowała się także była zawodniczka LSKK Natalia Krześlak.

Start zawodniczki LSKK Bełchatów w mistrzostwach świata to wielkie wyróżnienie dla bełchatowskiego klubu. Karolina Stępień dostała powołanie do kadry narodowej do wyścigu juniorek ze startu wspólnego. Kapryśna angielska pogoda zrobiła w tym wyścigu swoje. Karolina leżała w kraksie, podobnie zresztą jak Natalia Krześlak, była zawodniczka LSKK, a obecnie reprezentująca TKK Pacyfic Fitness Nestle Team. Obie dziewczyny jednak zebrały się do dalszej jazdy i wróciły do peletonu.

Ostatecznie po 86 kilometrach jazdy na metę w Harrogate Natalia Krześlak zajęła 24. miejsce, a Karolina Stępień 73. Wygrała Amerykanka Megan Jastrab.

Wcześniej Natalia Krześlak wystąpiła także w jeździe indywidualnej na czas, gdzie zajęła 39. miejsce, najlepsze z Polek. Dla portali NaSzosie.pl powiedziała po tym starcie:

-Start w mistrzostwach świata był dla mnie dużym wyzwaniem i świetną zabawą. Trasa była trudna technicznie, wymagająca, ale dla każdej z nas taka sama. Niestety tego samego nie można powiedzieć o pogodzie, która ciągle się zmieniała. Miejsce w czwartej dziesiątce pokazało mi, że przede mną jeszcze mnóstwo pracy. Dopiero niedawno zaczęliśmy pracować nad moimi czasówkami z trenerem Leszkiem Szyszkowskim, ale wszystko idzie we właściwym kierunku. Zebrane tutaj doświadczenie na pewno zaowocuje w przyszłości!

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378448 odwiedzin