Zbigniew Bródka nie dał szans innym strażakom. Mistrzostwa wygrało jednak Kutno

2019-09-13 22:40:04

Zbigniew Bródka nie dał szans innym strażakom. Mistrzostwa wygrało jednak Kutno

Zbigniew Bródka, podwójny medalista i mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim z Soczi okazał się najlepszy wśród strażaków w biegu na 1000m. Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w Lekkoatletyce rozegrano na stadionie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Kilkuset strażaków reprezentujących 22 komendy miejskie i powiatowe Państwowej Straży Pożarnej rywalizowało o medale i splendor dla swojej jednostki podczas zawodów w Bełchatowie. Wśród nich jeden z najbardziej znanych strażaków w Polsce Zbigniew Bródka, mistrz olimpijski z Soczi na 1500m oraz brązowy medalista tych igrzysk w biegu drużynowym. Oczywiście tym razem reprezentujący Komendę Powiatową PSP w Łowiczu olimpijczyk łyżwy szybkie zamienił na lekkoatletyczne kolce. W biegu na 1000m uzyskał czas 2:45,33, co było najlepszym rezultatem ze wszystkich serii.

- Najważniejsze to utrzymanie sprawności fizycznej i te zawody mają taki cel, a nie trzeba podkreślać, jak ważna jest sprawność fizyczna dla strażaka w ratowaniu życia ludzkiego - podkreśla Zbigniew Bródka. - Co roku spotykamy się, aby się zweryfikować swoją formę. Ja traktuję te zawody zabawowo, jest okazja, aby się spotkać z kolegami, już bodajże siódmy, czy ósmy rok z rzędu. Wiadomo, że moja forma zależna jest od tego na jakim etapie przygotowań do sezonu jestem, ale przede wszystkim chcę pokazać się z jak najlepszej strony i wesprzeć jednostkę, którą reprezentuję, czyli KP PSP w Łowiczu - podkreśla olimpijczyk.

Zbigniew Bródka podkreśla, że nadchodzący sezon zimowy będzie dla niego przejściowy i nie będzie specjalnie przygotowywał się do najważniejszej imprezy, czyli mistrzostw świata. - Prawdopodobnie nie będę startował w zawodach tej rangi. Chcę odpocząć, zregenerować się. Wiek powyżej trzydziestu lat tego potrzebuje - podkreśla z uśmiechem. - Jeśli chcę jeszcze startować na najwyższym poziomie, to jest to wskazane.Ponad dwustu strażaków w Bełchatowie walczyło w pięciu konkurencjach. Najlepszy na 100m był Marcin Krzywański z Komendy Miejskiej PSP w Łodzi (11,47). W dal najdalej skoczył (6,10m) Bartosz Mierzejewski z Piotrkowa Tryb., a kulą najdalej pchnął Piotr Bizuga z Wieruszowa (12,36m). Sztafetę 4x100m wygrała drużyna z Piotrkowa (46,70).

Najważniejsza była jednak klasyfikacja drużynowa, bowiem strażacy za poszczególne miejsca w konkurencjach zdobywali punkty. Zespół, który zdobył ich najmniej wygrywał. Najlepszą kadrę lekkoatletów wśród strażaków w województwie łódzkim mają w KPPSP w Kutnie. Drugie miejsce wywalczyła drużyna Opoczna, a trzecie Piotrkowa Tryb. KPPSP Łowicz Zbigniewa Bródki zajęła piąte miejsce. Gościnni byli za to gospodarze, KPPSP Bełchatów, którzy zajęli 15. miejsce. Bełchatowian reprezentowali: Norbert Skalski, Piotr Zjawiński, Bartłomiej Urbański, Daniel Dymek, Dawid Łucki, Marcin Walaszczyk, Andrzej Seroczyński, Kamil Wojciechowski, Jacek Organiściak, Bartłomiej Stemplewski, Łukasz Gapanowicz, znany kibicom jako działacz grup młodzieżowych Skry Bełchatów Artur Surgut oraz Filip Mielczarek, o którym wielokrotnie pisaliśmy na naszych łamach gdy startował w zawodach pływackich.

Niewykluczone, że za rok kolejce 21. mistrzostwa strażaków również odbędą się w Bełchatowie. Wstępne deklaracje w tej sprawie już padły podczas zawodów.

WYNIKI ZAWODÓW

fot. PCS Bełchatów

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378462 odwiedzin