Marta Dudek z dwoma medalami mistrzostw Polski

2019-08-28 06:42:22

Marta Dudek z dwoma medalami mistrzostw Polski

Dwa medale Marty Dudek w mistrzostwach Polski krasnali i krasnalek, czyli tenisistów i tenisistek do lat 10. Bełchatowianka sięgnęła po brąz indywidualnie i srebro w deblu.

XVI Letnie Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski Krasnali i Krasnalek rozegrano w Piotrkowie Trybunalskim. Najabardziej wyczekiwana w środowisku tenisowym impreza dla najmłodszych tenisistów została rozegrana z rozmachem, na ośmiu kortach piotrkowskiego OSiR-u. W zawodach wzięło udział 79 uczestników, w tym 27 dziewcząt i 52 chłopców

Reprezentująca BTS As Marta Dudek była rozstawiona z nr 2. W drodze do półfinału rozegrała dwa mecze, wygrywając z Martyną Sikorą (MTC Warszawa) 4/1 4/1 oraz Mają Nowak z AZS Poznań 4/1 4/0. W półfinale Marta trafiła na Lenę Markowską z CSiR Dąbrowa Górnicza. to był niezwykle zacięty mecz, dwa pierwsze sety po 4/2 raz dla jednej, raz dla drugiej z zawodniczek. O awansie do finału decydował super tie-break. Wygrała go zawodniczka z Dąbrowy Górniczej 10/2, która potem okazała się najlepsza w całym turnieju.

799.jpg

Odpadnięcie w półfinale dało bełchatowiance brązowy medal mistrzostw ex aequo z Wiktorią Nowicką z ŚCT Pszczyna, która pożegnała się z singlem na tym samym etapie. Obie zawodniczki - Marta i Wiktoria - stworzyły w turnieju bardzo skuteczny debel. W drodze do finału bełchatowsko-pszczyńska para rozegrała dwa trudne mecze. Najpierw 3/4 (5) 4/0 10/8 dziewczęta pokonały debel Karolina Stępkowska/Magdalena Rybkowska z ST SieBreak Warszawa, by w następnej grze, znów po super tie-breaku 2/4 4/2 12/10 orgać parę Julię Borowik i Lenę Markowską. W finale Marta i Wikroria uległy parze Zuzanna Lesman (PTC Pabianice)/Anna Czechowicz (UKS Aktywni 44 Łódź) nieznacznie - 3/4 3/4.

- Jest to niewątpliwie największy sukces sportowy Marty, na który pracowała od piątego roku życia - mówi Piotr Dudek, tato zawodniczki, który zaraził ją tenisową pasją.

Dodajmy, że przez kilka pierwszych lat opiekunem zawodniczki był Piotr Radziejwski trener i opiekun sekcji BTS AS Bełchatów, a od maja bieżącego roku Marta trenuje pod okiem bardzo doświadczonego trenera Macieja Wściubiaka założyciela szkoły Winner w Piotrkowie Tryb., który może pochwalić się wieloma sukcesami zarówno w karierze zawodniczej jak i trenerskiej. Dodajmy takżę, że Marta trenuje nie tylko z rakietą tenisową. Mimo młodego wieku zawodniczka ma także indywidualne treningi motoryczne i wytrzymałościowe z trenerem klasy mistrzowskiej, wychowawcą kilku pokoleń lekkoatletów Dariuszem Rybarczykiem.

Na marginesie warto podkreślić, że do Piotrkowa na mistrzostwa z jednym z zawodników wybrał się m.in. Piotr Radwański, tato znanych sióstr. Bardziej utytułowana z nich - Agnieszka Radwańska 22 lata temu, w pierwszej edycji mistrzostwa krasnali, jako nikomu nieznana zawodniczka zajęła w Piotrkowie trzecie miejsce. Dokładnie tak, jak teraz Marta Dudek...

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1096447 odwiedzin