Startują Mistrzostwa Polski U18. Liczymy na medale BKL

2019-07-10 11:42:23

Startują Mistrzostwa Polski U18. Liczymy na medale BKL

25. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Lekkoatletyce, czyli Mistrzostwa Polski U18 startują dzisiaj w Poznaniu. Nie ukrywamy, że liczymy na medale, zwłaszcza reprezentantów Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego.

W Poznaniu na stadionie Olimpii rozpoczynają się dziś Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych U18. Z ponad tysiąca zawodniczek i zawodników z 234 klubów, w tym z 18 klubów z woj. łódzkiego jest ośmiu zawodników z trzech klubów z powiatu bełchatowskiego. Rodzime środowisko królowej sportu do Poznania wysłało wyłącznie męskie reprezentacje.

Najsilniejszy, sześcioosobowy skład zabiera do Poznania Łukasz Mantyk, trener Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego. I spośród zawodników BKL upatrujemy kandydatów do medali.

Najciekawiej może wyglądać konkurs trójskoku, gdzie o podium powinno powalczyć dwóch reprezentantów BKL. Jakub Bracki, rocznik 2003, a więc pierwszoroczny junior młodszy może pochwalić się najlepszym rezultatem w sezonie spośród stawki startujących - 13,76m. Drugi rezultat w sezonie 13,49 ma Szymon Cieślak z Piasta Głogów, a trzeci Adam Patrzyk z BKL. Adam w tym sezonie skoczył 13,37m, ale jego rekord życiowy jest znacznie lepszy. W poprzednim sezonie uzyskał już 14 metrów. Sposród stawki wszystkich skoczków żaden nawet nie zbliżył się do tego rezultatu. Wydaje się więc, że szanse na dwa medale w trójskoku dla BKL są uzasadnione. Eliminacje tej konkurencji rozpoczną się drugiego dnia mistrzostw, czyli w czwartek, a finał dzień później.

Już dzisiaj o medal na 100m powalczy Mateusz Górny. Sprinter BKL ma drugi wynik w kraju w tym sezonie - 10,68. Lepszy jest tylko Oliwer Wdowik z Resovii, który może pochwalić się czasem 10,57. Groźni też powinni być Michał Kuligowski z Rybnika i Jakub Pietrusa ze Stryszewa.

Pasjonująco zapowiada się także walka o medale na 110 m przez płotki z udziałem Oskara Łuckiego (w piątek). Bełchatowianin ma najlepszą życiówkę i jednoczesnie rekord sezonu - 13,95, ale pozycję lidera na krajowych listach dzieli z Jakubem Florczakiem z MKLA Łęczyca (obaj mają ten sam czas). W rozegranych na początku czerwca w Bełchatowie mistrzostwach województwa bełchatowianin był zdecydowanie lepszy [więcej tutaj]. Po piętach zawodnikom z Łódzkiego powinien deptać Jakub Szymański z SKLA Sopot.

Starty ekipy BKL uzupełni jeszcze występ sztafety 4x100m w popołudniowej sesji drugiego dnia mistrzostw. Obok Łuckiego, Brackiego, Górnego i Patrzyka skład reprezentacji uzupełnił jeszcze Filip Chrosta. O tym, kto ostatecznie będzie biegał trener Mantyk będzie decydował na miejscu.

Bardziej o rekordy życiowe niż o medale w Poznaniu walczyć będą reprezentanci UKS Czempion Bełchatów i LKS Omegi Kleszczów. Trener Dariusz Rybarczyk zabiera na mistrzostwa Kacpra Wośko, który dzisiaj wystartuje w eliminacjach biegu na 400m (finał jutro). Kacper jest pierwszorocznym juniorem młodszym i swoim roczniku może pochwalić się szóstym czasem w kraju - 50,58, ale w całej stawce zawodników daje mu to 16. rezultat. O finał będzie więc ciężko.

Podobnie jest w przypadku Marcela Kozłowskiego z Omegi, który pobiegnie na 2000m z przeszkodami. Podopieczny Mateusza Urbaniaka legitymizuje się wynikiem 6:34,57, co jest 17. czasem w stawce 24 zgłoszonych zawodników.

fot. BKL Bełchatów - Jakub Bracki, Oskar Łucki, Mateusz Górny - faworyci BKL do medali

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1380317 odwiedzin