Red Bull 111 Megawatt w tym roku nie pojedzie w kopalni Bełchatów

2019-07-08 10:24:38

Red Bull 111 Megawatt w tym roku nie pojedzie w kopalni Bełchatów

Red Bull 111 Megawatt w tym sezonie się nie odbędzie. Największe zawody hard enduro w tej części Europy w tym roku nie znalazły się w kalendarzu World Enduro Super Series, ale jak zapewnia największa gwiazda tego sportu w Polsce Taddy Błażusiak "Megawatt" powróci do kopalni Bełchatów.

Tego, że Red Bull 111 Megawatt w tym roku się nie odbędzie można było się spodziewać po ogłoszeniu kalendarza imprez World Enduro Super Series, czyli cyklu zazwodów hard enduro, w którym ostatnio znajdowała się kleszczowska impreza. Tym razem "Megawatt" nie znalazł się w cyklu i tegroczna impreza w kopalni Bełchatów się nie odbędzie.

Red Bull 111 Megawatt odbywał się w bełchatowskiej kopalni przez ostatnie pięć lat. Wielkie widowisko gromadziło wielotysięczną publiczność. Ale jak zapewnia Tadeusz Błażusiak, którego numerem 111 sygnowana była impreza "Megawatt" nie przepadł i jeszcze powróci. W nowej odsłonie.

- Red Bull 111 Megawatt nie przepada i nie idzie w zapomnienie. Przeanalizowaliśmy sytuację i robimy przerwę, żeby nabrać świeżego powietrza w płuca i wrócić jeszcze mocniejszymi - mówi "Taddy w rozmowie na stronie RedBull.pl. - Zawody Red Bull 111 Megawatt odbywały się od 5 lat. Przez ten czas podbiły serca uczestników, kibiców oraz zyskały renomę w międzynarodowym środowisku motorsportowym. Decyzja o przerwie była świadoma i podyktowana chęciami rozwoju - przerwa pozwoli zarówno zawodnikom, jak i organizatorom wzbić się na kolejny poziom. Pracujemy już nad kolejną edycją. To był konieczny ruch, żeby podczas szóstej edycji podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej! Fajnie będzie znowu pokazać polskim kibicom hard enduro na najwyższym poziomie na polskiej ziemi. Nie mogę powiedzieć, co nas czeka, ale będzie jeszcze lepiej niż było! Na najlepsze rzeczy trzeba zazwyczaj trochę poczekać, ale będziecie mieli trochę czasu na przygotowanie się do kolejnej odsłony Red Bull 111 Megawatt i porządne treningi.

W zamian dla miłośników enduro, czy motocrossu "Taddy" Błażusiak przygotował własny projekt - „Ready z-Taddy Go!”, w ramach którego będzie można potrenować z wilokrotnym mistrzem świata. Szczegóły m.in. nas stronie Red Bulla.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1316909 odwiedzin