Troje "naszych" w mistrzostwach Polski

2019-07-06 22:49:37

W Raciborzu zakończyły się 73. PZLA Mistrzostwa Polski U20 w lekkiej atletyce. Wśród najlepszych juniorów w kraju rywalizowało troje sportowców z rodzimych klubów - Julia Grzelewska z BKL, Milena Gierach z Omegi Kleszczów oraz Mateusz Pawlak z Czempiona Bełchatów.  

Najbliżej medalu i z najlepszym rezultatem do domu wrócił Mateusz Pawlak. Długodystansowiec UKS Czempion pobiegł w morderczym biegu na 2000m z przeszkodami. W wieczornym starcie na bieżni w Raciborzu uzyskał 6:04.57, co jest jego nowym rekordem życiowym. Zajął piąte miejsce. Do medalu zabrakło 10 sekund. Zwycięzca Adam Kołodziej z Sandomierza pobiegł zaś o 15 sekund szybciej.

Mateusz, który nie miał też specjalnej konkurencji podczas niedawnych mistrzostw woj. łódzkiego, rozegranych w Bełchatowie [więcej tutaj] był jedynym reprezentantem naszego województwa w tym biegu, na 19 uczestników.W konkursie trójskoku wystartowała Julia Grzelewska. Zawodniczka BKL pierwszego dnia w eliminacjach dopiero w ostatnim trzecim skoku na odległość 11,21m zapewniła sobie awans do finału. Drugiego dnia w konkursie finałowym Julka za każdym razem skakała z przeciwnym wiatrem. W drugiej próbie uzyskała 11,07m, ale nie dało jej to awansu do ścisłego finału i ostatecznie zakończyła mistrzostwa na 12. miejscu.

Milena Gierach z LKS Omegi biegała natomiast na 800m. Uzyskała 2:16.42, co było 13. czasem eliminacji i oczywiście nie dało awansu do finału.

WYNIKI
TRANSMISJE Z ZAWODÓW

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1380332 odwiedzin