Międzynarodowe starty zawodników BKL

2019-06-28 23:13:40

Międzynarodowe starty zawodników BKL

Trzech zawodników Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego już jutro wystartuje w międzynarodowym meczu lekkoatletycznym w Kijowie. Dla dwójki z nich to preludium do Europejskiego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży w Baku.

Mateusz Górny, Oskar Łucki i Jakub Bracki są już w Kijowie, gdzie jutro wezmą udział w Międzynarodowym Meczu U18 Polska-Ukraina-Turcja-Białoruś-Rumunia. Bełchatowianie będą reprezentować Polskę w swoich koronnych konkurencjach. Mateusz Górny pobiegnie na 100m, Oskar Łucki na 110m przez płotki, a Jakub Bracki wystartuje w konkursie trójskoku.

Dla juniorów młodszych to jeden z ostatnich startów przed mistrzostwami Polski w tej kategorii wiekowej, które w dniach 10-12 lipca odbędą się w Poznaniu. Natomiast po tych zawodach Oskar Łucki i Mateusz Górny pojadą do Baku. W stolicy Azerbejdżanu wezmą udział w Europejskim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży.

Powołanie do kadry Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to duży sukces dla podopiecznych trenera Łukasza Mantyka, gdyż zasady kwalifikacji były bardzo wymagające. Tylko najlepszy zawodnik w kraju w danej konkurencji miał prawo do biletu do Baku. Oskar Łucki jest w tej chwili najlepszy w kraju na 110m ppł, zaś w Europie legitymizuje się 10. czasem. Na listach europejskich wyników na 100m 9. jest Mateusz Górny. Co ciekawe w kraju daje mu to 2. miejsce, ale ponieważ lepszy rywal w Baku pobiegnia na 200m, to Mateusz również poleci do Azerbejdżanu.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1380318 odwiedzin