Mecze piłkarskiej Ekstraklasy w Bełchatowie! Niestety nie za sprawą PGE GKS

2019-06-14 18:21:03

Mecze piłkarskiej Ekstraklasy w Bełchatowie! Niestety nie za sprawą PGE GKS

Ekstraklasa wróci do Bełchatowa i stanie się tak za sprawą Rakowa Częstochowa, który po awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej szukał obiektu umożliwiającego grę na tym poziomie. Pierwotnie beniaminek miał w roli gospodarza występować w Sosnowcu, ale okazuje się, że będzie to czynił na bełchatowskim Stadionie Miejskim.

Pod koniec maja Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN poinformowała o przyznaniu Rakowowi licencji na grę w Ekstraklasie z nadzorem infrastrukturalnym i finansowym, przy czym klub spod Jasnej Góry miał rozgrywać mecze w roli gospodarza na Stadionie Ludowym w Sosnowcu. W piątek to samo gremium wyraziło zgodę by był to Bełchatów. Tym samym potwierdza się, że szefowie tego klubu w dalszym ciągu pozostawali w kontakcie z Miejskim Centrum Sportu w Bełchatowie, zarządzcą tutejszego Stadionu Miejskiego.

Do tego w towarzystwie dyrektora jednostki miejskiej oglądali oni obiekt m.in. na przełomie maja i czerwca, przy czym jak przekonuje Wojciech Cygan - prezes Rakowa - w rozmowie z "Dziennikiem Sport" o ostatecznym wyborze Bełchatowa przesądziły przede wszystkim dwa czynniki. - Pierwszy to ekonomia, zaś drugi - fakt, że stadion w Bełchatowie jest bardziej kameralny, a przez to w większym stopniu odpowiadający naszym potrzebom. Rozmawialiśmy z Bełchatowem długo. Wydawało się, że to temat nie do zrealizowania, ale w ostatniej chwili okazało się, iż da się przezwyciężyć problemy - mówi prezes Cygan.

Okazuje się, że koszty wynajmu stadionu w Bełchatowie mają być niemalże dwukrotnie mniejsze. Jak wylicza internetowe wydanie "Sportu", najem sosnowieckiego stadionu na jeden mecz miał wynosić 33 tys. zł. Godzina wynajmu boiska w Bełchatowie według oficjalnego cennika to 600 zł za godzinę, przy czym zapewne ta stawka podlegała negocjacji. W głównej mierze z tego powodu, że porozumienie podpisane przez obie strony przewiduje możliwość organizacji spotkań przy Sportowej 3 w całym sezonie 2019/2020, bo tego oczekuje piłkarska centrala. Jednak szefowie z Częstochowy liczą, że przy Sportowej rozegrają tylko 10 spotkań rundy jesiennej. Mecz 1. kolejki Ekstraklasy z udziałem Rakowa został zaplanowany został na sobotę 20 lipca, godz. 15. Rywalem będzie Korona Kielce.

Taka sytuacja zapewne będzie mało komfortowa dla GKS Bełchatów, który także wynajmuje Stadion Miejski oraz boiska treningowe i to na nim będzie rozgrywał spotkania Fortuna 1 ligi. Cotygodniowy dzień meczowy to także wyzwanie dla pracowników MCS, przed którymi wiele żmudnej pracy by przygotować w sposób wzorowy murawę i sam obiekt na spotkania Rakowa i "Brunatnych". Środki, które z tytułu wynajmu wpłyną na konto jednostki miejskiej zostaną następnie zapewne przekazane do budżetu miasta. Przypomnijmy, że w 2011 r. trzy spotkania domowe Ekstraklasy w Bełchatowie rozgrywał ŁKS Łódź. Łodzianie przy Sportowej 3 przegrali z Lechem Poznań (0:5) i Legią Warszawa (1;3) oraz zremisowali 1:1 z Górnikiem Zabrze.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1393375 odwiedzin