Bełchatów gościł najlepszych lekkoatletów w województwie łódzkim

2019-06-12 12:41:53

Bełchatów gościł najlepszych lekkoatletów w województwie łódzkim

Mistrzostwa Województwa Łódzkiego U18 i U20 w Lekkiej Atletyce rozegrano na stadionie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. Dwa dni rywalizacji przyniosły kilkanaście medali dla klubów z powiatu bełchatowskiego.

Największa lekkoatletyczna impreza roku w regionie bełchatowskim odbyła się w sobotę i niedzielę na stadionie PCS. O medale mistrzostw województwa rywalizowali juniorzy i juniorzy młodsi. Zawody w Bełchatowie jako sprawdzian formy i szansę na uzyskiwanie minimów do mistrzostw wyższej rangi potraktowało też wielu sportowców spoza Łódzkiego oraz z innych kategorii wiekowych. W Bełchatowie gościliśmy nawet kadrę 400-metrowców z Arabii Saudyjskiej, którzy oczywiście startowali poza konkurencją. Choć trzeba też przyznać, że nie wszystkie konkurencje, w kategoriach, w których rozgrywano mistrzostwa zostały obsadzone, a z zaplanowanych do rozdania blisko 40 kompletów medali kilkadziesiąt sztuk zostało u organizatorów.Zawodom towarzyszyła słoneczna pogoda, choć sportowcom doskwierał wiatr. Pierwszego dnia wiał w plecy zbyt silnie (siła wiatru dochodziła nawet do +5m/s), co ułatwiało uzyskiwać dobre rezultaty sprinterom i skoczkom w dal, ale niestety wyniki nie będą mogły być uznane za oficjalne rekordy. Za to w niedzielę kierunek wiatru się zmienił i choć wiało słabiej, to w twarz startujących.

Na mapie województwa swoją potęgę udowodniły łódzkie kluby AZS i RKS, ale też Błyskawica Domaniewice, MKS Tomaszów Maz., czy MKS Aleksandrów Łódzki. Z powiatu bełchatowskiego najsilniejszą kadrę wystawił Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny, którego reprezentanci wywalczyli pięć medali, w tym cztery złote. Podwójnymi złotymi medalistami zostali Oskar Łucki i Jakub Bracki. Oskar pierwszego dnia wygrał sprint na 100m z rewelacyjnym wynikiem 11,09s, niestety sprzyjał mu za duży wiatr (+2,2 m/s). - Pod nieobecność etatowych sprinterów naszego klubu (Mateusz Górny uczestniczył w Mistrzostwach Polski Sztafet, a Filip Chrosta doznał kontuzji) Oskar musiał uratować honor bełchatowskiej szkoły sprintu i to uczynił - komentuje trener Łukasz Mantyk.Drugiego dnia Oskar Łucki wygrał swojeą koronną konkurencję - 110m ppł, również z bardzo dobrym czasem 14,07. Tym razem również wiatr przeszkadzał, wiejąc w twarz (-1,8m/s).

Jakub Bracki natomiast w sobotę wygrał konkurs skoku w dal 6,25m, a drugiego dnia zdeklasował rywali w trójskoku skacząc 13,85m niestety ze zbyt sprzyjającym wiatrem (+2,3m/s) i ten wynik nie będzie się liczył do oficjalnej życiówki Kuby. Drugi w tym konkursie był Adam Patrzyk uzyskując 13,37m i jest to jego najlepszy wynik w sezonie.

Natomiast niedziela nie była dniem Julii Grzelewskiej, która startowała z pozycji faworytki konkursu trójskoku. Julia niestety, mimo, że ma możliwość trenowania na bełchatowskim stadionie codziennie, to kompletnie nie potrafiła wstrzelić się w belkę i... spaliła wszystkie sześć prób (z uwagi na niewielką ilość zawodniczek nie było kwalifikacji do ścisłego finału).

Dodajmy jeszcze, że czwarta w biegu na "setkę" była Justyna Woźnicka.

Trzy krążki wywalczyło dwoje reprezentantów LKS Omegi Kleszczów. Juniorka Milena Gierach była druga na 400m (1:00.83), a w biegu na 200m wywalczyła siódmą lokatę, ale za to poprawiła życiówkę - 27.40. Dwa medale wywalczył Sergiusz Urbaniak na tych samych dystansach, tyle że wśród juniorów młodszych. Na dłuższym wygrał z czasem 52.54, a na krótszym z rekordem życiowym 23.46 zajął trzecie miejsce.

Dwa złote krążki wywalczył na własnym stadionie także Mateusz Pawlak. Junior UKS Czempion wygrał z czasem 52.16 wygrał na 400m, a w niedzielę bieg na 2000m z przeszkodami, z rekordem życiowym 6:13.15.

fot. Piotr Tokarczyk

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1380324 odwiedzin