Mocny raport Wydziału Dyscypliny

2017-07-12 11:11:52

Mocny raport Wydziału Dyscypliny

Blisko 300 spraw rozpatrzył w sezonie 2016/2017 Wydział Dyscypliny OZPN w Piotrkowie Tryb. Były wśród nich również sprawy dotyczące naszych lokalnych drużyn, a najpoważniejszą z nich był incydent z udziałem kibiców Alfy Kleszczów.

W sezonie 2016/2017 sędziowie w spotkaniach seniorów pokazali 2247 żółtych kartek i 63 czerwone kartki. W naszej B-klasie najwięcej obejrzeli ich gracze Alfy (30 żółtych kartek oraz 1 czerwoną). W minionych rozgrywkach Wydział podjął także szereg decyzji dyscyplinarnych w związku z niewłaściwymi zachowaniami działaczy klubowych, sędziów, zawodników oraz kibiców podczas spotkań piłkarskich. Konsekwencjami było m.in. 90 dyskwalifikacji zawodników, 107 kar finansowych, 4 zamknięcia boisk dla publiczności.

Wśród najpoważniejszych spraw, które rozpatrywał Wydział Dyscypliny w ubiegłym sezonie było zakłócenie porządku przez kibiców Alfy po zakończeniu meczu wyjazdowego z KS Niedośpielin. Jak czytamy w raporcie, fani z Kleszczowa "w sposób wulgarny oraz poniżający obrażali sędziego głównego. Jeden z kibiców podbiegł do samochodu arbitra gdy ten już znajdował się w samochodzie i zaczął wymachiwać rękami przez szybę w jego aucie oraz stosować groźby pod jego adresem".

Zakończyło się to karą rozegrania meczu domowego w miejscowości oddalonej 30 kilometrów od siedziby klubu oraz karą dodatkową pieniężną w wysokości 700 zł. Z kolei grę nieuprawnionego zawodnika odnotowano w spotkaniach Astorii Szczerców i Omegi Kleszczów, na które to kluby zostały nałożone sankcje dyscyplinarne w postaci walkoweru oraz kar finansowych.

W przygotowanym raporcie czytamy także, że Wydział niepokoi, iż "zdecydowaną większość czerwonych kartek zawodnicy, a także osoby funkcyjne otrzymywały za notoryczne i wysoce niesportowe zachowanie w stosunku do arbitrów. W szczególności na wulgaryzmy narażeni byli młodzi i niedoświadczeni sędziowie. Wydział ma na celu zaznaczenie tego problemu i jednocześnie podkreśla, iż takie postępowanie będzie zawsze surowo i bezwzględnie karane zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Piłki Nożnej".

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378450 odwiedzin