Szkolni mistrzowie Polski w szachach odebrali gratulacje z rąk Prezydent Miasta

2019-06-06 09:29:37

Szkolni mistrzowie Polski w szachach odebrali gratulacje z rąk Prezydent Miasta

Bełchatów ma kolejnych mistrzów Polski. Drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego "Jedynka" wywalczyła złote medale mistrzostw kraju w szachach szybkich. Zawody odbyły się w Pokrzywnej, w ramach Ogólnopolskich Igrzysk Dzieci. Z zawodnikami i trenerami spotkała się w środę, 5 czerwca, prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska oraz wiceprezydent Łukasz Politański, którzy pogratulowali im wyniku i życzyli kolejnych sukcesów.

W walce o Mistrzostwo w Pokrzywnej wzięło udział 27 najlepszych drużyn szkolnych ze wszystkich 16 województw. W zespole „UKS” Jedynka wystąpiło pięć osób: Adrianna Banasiak, Weronika Bukała, Kacper Jaśkiewicz, Franciszek Leski i Maciej Turowski. Zawodnicy trenują pod okiem Kazimierza Kwapisiewicza i Tomasza Pacholca. Prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska złożyła mistrzom gratulacje. - Cieszę się, że w naszym mieście jest młodzież, dla której gra w szachy jest nie tylko sportowym wyzwaniem, ale także pasją. To wyjątkowa dyscyplina - wymaga od zawodnika strategicznego myślenia, koncentracji i szybkiego reagowania, przez co uczy młodego człowieka radzenia sobie w wielu różnych sytuacjach życiowych - zaznacza prezydent.Czworo zawodników rozpoczęło trenować szachy w 2015 roku, a kapitan drużyny Kacper Jaśkiewicz rok wcześniej. Z roku na rok drużyna osiąga coraz lepsze wyniki, w minionym roku na tych samych mistrzostwach zajęli drugie miejsce. - W tym roku jechaliśmy na turniej jako faworyci, ale mieliśmy czwarty numer startowy, a to ma w takim turnieju znaczenie - komentuje trener Kazimierz Kwapisiewicz. - Przed turniejem mówiłem, że plan minimum to jest pierwsze miejsce, a plan maksimum to wygranie wszystkich meczów. To drugie się nie udało, ponieważ zanotowaliśmy 9 wygranych i dwa remisy, ale mieliśmy zdecydowanie najrówniejszą drużynę, gdyż te ostatnie mecze wygrywaliśmy naprawdę wysoko. Dzieci się rozkręciły od drugiego dnia, jak już weszły w rytm zawodów - dodał Kwapisiewicz.

Jak podobały się rozgrywki zawodnikom? - Turniej był fajny, cieszę się z sukcesu drużyny. Bardzo stresujące jest jak zdarza się tak, że inni grają, a ja ich oglądam, ale potem jest i tak duża radość, kiedy te mecze wygrywamy. Pierwsze mecze były trudne, jeszcze nie graliśmy tak, jak byśmy chcieli. Trudny był też ten ostatni mecz, kiedy walczyliśmy o zwycięstwo w turnieju - mówi Adrianna Banasiak. - Lubię grać w szachy, ponieważ dają mi dużo satysfakcji. Jest to bardzo pouczająca gra i uczy podejmować mądre decyzje - dodaje młoda zawodniczka UKS „Jedynki”.

- Sukces młodzieży jest wynikiem ich ciężkiej pracy, ale także doskonałej opieki trenerskiej i wzajemnego zaufania. Wywalczone złoto potwierdza, że najwyższe cele można osiągać jeśli połączymy talent i zaangażowanie młodych sportowców z odpowiednio prowadzonym oraz przemyślanym treningiem - dodaje prezydent Czechowska. - Dziękuję, że pomagacie uczniom rozwijać ich talenty i zainteresowania. Dzięki temu nabierają oni przekonania, że ciężką pracą, konsekwencją i zaangażowaniem można wiele osiągnąć. Życzę kolejnych sukcesów w pracy trenerskiej, dydaktycznej, a także dumy z wyników osiąganych przez społeczność „Jedynki” - prezydent skierowała swoje słowa do trenerów Uczniowskiego Klubu Sportowego.

fot. Miasto Bełchatów

Artykuł dodał: Informacja prasowa UM Bełchatów

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1374918 odwiedzin