[FOTO] Słoneczne zmagania amatorów "królowej sportu". Z uśmechem walczyli o medale

2019-06-05 11:14:43

[FOTO] Słoneczne zmagania amatorów "królowej sportu". Z uśmechem walczyli o medale

Po raz trzeci amatorzy lekkiej atletyki mieli okazję zmierzyć się z mieszkańcami miasta i okolic w Otwartych Amatorskich Mistrzostwach Powiatu Bełchatowskiego w Lekkiej Atletyce "Pokolenia LA". Impreza ponownie cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Bieg przez płotki, slalom, skok przez skrzynię, czołganie się, czy bieg przez kurtynę wodną - to tylko niektóre z przeszkód, jakie mieli do pokonania uczestnicy pierwszej edycji "Krasnal Cross", czyli biegu z przeszkodami dla dzieci, który towarzyszył tej imprezie na stadionie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Dorośli w tym czasie rywalizowali już na poważnie w trzeciej odsłonie "Pokoleń LA". Niektórzy potraktowali udział w zawodach na serio, inni jako formę rozrywki. Do wyboru było siedem konkurencji lekkoatletycznych - biegi na 100m, 400m i 3000m z przeszkodami oraz skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą i rzut oszczepem. Osobne klasyfikacje w kategoriach wiekowych, z podziałem na płeć uczestników sprawiły, że tego dnia mieliśmy kilkadziesiąt dekoracji medalowych, a niektórzy okazali się prawdziwymi multimedalistami, zdobywając krążki w kilku konkurencjach.

Wśród nich był m.in. Konrad Owczarek, wychowanek Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego, były młodzieżowy mistrz Polski w skoku wzwyż i uczestnik mistrzostw Europy seniorów. Wszyscy mogli poczuć klimat rywalizacji podobnej do profesjonalnych zawodów lekkoatletycznych.

fot. PCS Bełchatów

Artykuł dodał: Informacja prasowa PCS Bełchatów

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1380328 odwiedzin