Lekkoatleci z BKL wygrywali w Warszawie. Za to w Łodzi kontuzje naszych kadrowiczów

2019-05-28 10:44:19

Lekkoatleci z BKL wygrywali w Warszawie. Za to w Łodzi kontuzje naszych kadrowiczów

Kibice w stolicy Polski mieli przyjemność podziwiać doskonałą formę zawodników Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego. Mateusz Górny i Oskar Łucki wygrali konkurencje biegowe a Julia Grzelewska była najlepsza w trójskoku. Niestety w Łodzi z urazami przegrali Filip Chrosta i Szymon Woźniak.

Otwarte Mistrzostwa Warszawy Juniorów i Juniorów Mł. były okazją do sprawdzenia obecnej formy podopiecznych Łukasza Mantyka. Mateusz Górny wygrał rywalizację na 100 m z nowymi rekordami życiowymi. W eliminacjach pobiegł 10,78 s, by w finale poprawić ten wynik o 0,06 s, ale niestety przy sprzyjającym wietrze (2,3+) i ten wynik nie mógł zostac zapisany w tabelę.- Kolejne zwycięstwo odnotował Oskar Łucki, który w biegu na 110 m ppł uzyskał czas 14,16 s. Przed tygodniem miał nieco lepszy wynik 14,09 s, co daje mu 2 miejsce na listach wśród U18 w Polsce - wyjaśnia trener BKL, Łukasz Mantyk. Trzecie zwycięstwo tego dnia przypadło Juli Grzelewskiej, która w trójskoku skoczyła 11,20 m i jest to jej rekord życiowy na stadionie oraz przepustka na Mistrzostwa Polski U-20.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Encuentra tu fuego ???? #tracknation #trackandfield #hurdles

Post udostępniony przez Oskar Łucki (@oskarlucki)Maj 26, 2019 o 10:45 PDT


Zaś w stolicy województwa łódzkiego z dobrej strony zaprezentowali się Szymon Woźniak i Filip Chrosta. Pierwszy z nich pobiegł na Akademickich Mistrzostwach Polski na dystansie 100 m. - W eliminacjach uzyskał niesamowity rezultat 10,59 s! Niestety podobnie jak u Mateusza, wiatr wiał za mocno (2,3+). Awansując do finału niestety skurcz w biegu finałowym uniemożliwił mu walkę o medale i tego biegu już nie ukończył - relacjonuje Mantyk. Z kolei drugim pechowcem był Filip, który doznał kontuzji mięśnia dwugłowego podczas zawodów i miejmy nadzieję że szybko wróci do rywalizacji sportowej.

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1393375 odwiedzin