Powalczą o rekordy Polski. Otwarte Mistrzostwa Łódzkiego w LA już w niedzielę

2019-05-23 14:47:34

Powalczą o rekordy Polski. Otwarte Mistrzostwa Łódzkiego w LA już w niedzielę

I Otwarte Mistrzostwa Województwa Łódzkiego U12 i U14 odbędą się w najbliższą niedzielę na stadionie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. Po raz pierwszy w tych kategoriach zostaną rozegrane sztafety 4x100m, w Bełchatowie będziemy więc oglądać rekordy Polski. 

W niedziele, 26 maja stadion PCS gościł będzie lekkoatletów w kategoriach wiekowych do lat 12 i 14. Dla młodych sportowców z Łódzkiego będą to mistrzostwa województwa. Ale zawody mają charakter otwarty, a swój udział potwierdziły już kluby spoza naszego województwa.

Ciekawostką jest fakt, że w Bełchatowie po raz pierwszy rozegrane zostaną sztafety 4x100m w tych kategoriach wiekowych. Do tej pory młodzież w tym wieku rywalizowała w sztafetach 8x50m. Tym samym najlepszy wynik niedzielnej sztafety będzie nowym rekordem Polski, zapisanym w annałach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. 

Początek rywalizacji na stadionie PCS zaplanowano na godz. 11. Wstęp na niedzielną imprezę jest oczywiście bezpłatny. PCS organizuje zawody wspólnie z UKS Czempion Bełchatów.

Mistrzostwa dla najmłodszych lekkoatletów to preludium do najwazniejszego wydarzenia lekkoatletycznego roku w Bełchatowie. Będą nim mistrzostwa województwa łódzkiego juniorów i juniorów młodszych (U20 i U18), które na stadionie PCS odbędą się w dniach 8-9 czerwca. 

fot. Piotr Tokarczyk

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1393375 odwiedzin